Ústí nad Orlicí, rozhledna Andrlův Chlum

Typ: Pěší (či sněžnice) Vzdálenost: 4.9 km Obtížnost: Těžká Převýšení: 245 m Hodnocení: 60/5

Svitavsko, Česká Republika

Mapa

Výškový profil
Body zájmu  

Ústí nad Orlicí, rozhledna Andrlův Chlum

Výchozím bodem tohoto výletu je nádraží a parkoviště v Ústí nad Orlicí. Od nádraží se vydejte po žlutém turistickém značení směrem k rozcestí Kerhatice. Žluté turistické značení vás dovede až k rozhledně.

 
 
 

U rozcestníku Kerhatice odbočte doleva, přejděte přes řeku Tichá Orlice a odbočte znovu doleva. Za necelých 300 metrů, kdy jste šli po silnici, si pohlídejte odbočku doprava do lesíka. Pokračujte po žlutém značení, minete Údolí Vlčí důl a posléze dojdete k rozcestí Nad Vlčím dolem.

Houštím vyjdete u silnice, kterou přejděte a mírně vlevo vás rozcestník navede kudy pokračovat k rozcestí V Lipovci. Po žlutém značení se dostanete přes rozcestí Pod Chlumem k rozhledně Andrlův Chlum.

Pod rozhlednou se nachází dětské hřiště, restaurace s parkovištěm, ale také malá perníková chaloupka, vodník či frňákovník.

Od rozhledny se vraťte zpět po zeleném značení směrem přes Křížovou cestu, na které si prohlédnete 14 kaplí. Zelené turistické značení vás dovede k rozcestí Mendrik, na kterém odbočte doprava a následně doleva na chodník podél silnice. Za necelých 200 metrů odbočte doprava a pokračujte zpět k nádraží.

 

 

 • Nádraží a parkoviště Ústí nad Orlicí Nádraží a parkoviště Ústí nad Orlicí

  Výchozím bodem výletu je nádraží Ústí nad Orlicí a neplacené parkoviště. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Nádraží a parkoviště Ústí nad Orlicí Nádraží a parkoviště Ústí nad Orlicí Nádraží a parkoviště Ústí nad Orlicí
 • Rozhledna Andrlův Chlum Rozhledna Andrlův Chlum

  Rozhledně se též přezdívá Stříbrná krasavice a z vyhlídkové plošiny si za dobrého počasí užijete vyhlídky na Orlické hory, Krkonoše, Železné hory, Kunětickou horu, Českomoravskou vrchovinu a Jeseníky. Pod rozhlednou se nachází dětské hřiště a restaurace s parkovištěm. Dále pod restauraci si můžete prohlédnou perníkovou chaloupku, frňákovník či vodníka. 

  Celková výška věže: 49,4 m
  Vyhlídková plošina ve výšce: 34,6 m
  Počet schodů: 183

  (K rozhledně můžete dorazit i autem, doporučujeme zvlášť s dětmi)

  Otevřeno: Po – Čt: 10.00 – 22.00
  Pá – So: 10.00 – 23.00
  Ne: 10.00 - 22.00
  * rozhledna otevřena s restaurací. Pokud se neprodávají vstupenky přímo na rozhledně, jsou klíče se vstupenkami k dispozici v restauraci chata Hvězda.
  Vstupné: Dospělí: 15 Kč
  Snížená cena: 10 Kč
  Rozhledna Andrlův Chlum Rozhledna Andrlův Chlum Rozhledna Andrlův Chlum Rozhledna Andrlův Chlum Rozhledna Andrlův Chlum Rozhledna Andrlův Chlum Rozhledna Andrlův Chlum Rozhledna Andrlův Chlum Rozhledna Andrlův Chlum Rozhledna Andrlův Chlum Rozhledna Andrlův Chlum Rozhledna Andrlův Chlum Rozhledna Andrlův Chlum Rozhledna Andrlův Chlum Rozhledna Andrlův Chlum Rozhledna Andrlův Chlum Rozhledna Andrlův Chlum

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Nádraží a parkoviště Ústí nad Orlicí Nádraží a parkoviště Ústí nad Orlicí

  Výchozím bodem výletu je nádraží Ústí nad Orlicí a neplacené parkoviště. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Nádraží a parkoviště Ústí nad Orlicí Nádraží a parkoviště Ústí nad Orlicí Nádraží a parkoviště Ústí nad Orlicí

Přesměrování na booking.comTuristicka ubytovna Cakle *

Turistická ubytovna Cakle se nachází na břehu řeky Tichá Orlice u Ústí nad Orlicí a nabízí horolezeckou stěnu, gril a službu půjčení jízdních kol a lodí. Díky množství rovných cyklistických tratí je tato oblast oblíbená mezi cyklisty i in-line bruslaři. K Wi-Fi se na místě připojíte zdarma.

Pokoje se nacházejí v podkroví. K dispozici je sdílená kuchyně a společné koupelny. Ručníky dostanete za příplatek. Další informace zde

Cena od: 361 Kč

 


Přesměrování na booking.comHotel Na Zámečku

Hotel Na Zámečku se nachází v Ústí nad Orlicí v Pardubickém kraji a nabízí gril, dětské hřiště, terasu s výhledem do zahrady, restauraci a stylovou kavárnu.

K dispozici jsou 2 pokoje s koupelnou s vanou. Ve všech koupelnách najdete župany, pantofle a fén. Součástí některých pokojů je posezení, kde můžete relaxovat. Hotel Na Zámečku nabízí Wi-Fi zdarma ve všech prostorách. Další informace zde

Cena od: 1 329 Kč

 


Přesměrování na booking.comSport Hotel Ticha Orlice ***

Tento hotel se nachází u řeky Tichá Orlice v Ústí nad Orlicí a nabízí relaxační centrum s moderním vybavením. V sousedství hotelu jsou sportoviště a aquapark. Wi-Fi funguje zdarma.

Pokoje mají vlastní koupelnu a jsou vybavené kabelovou TV s plochou obrazovkou a minibarem. Díky velkým oknům mají pokoje spoustu denního světla. Pokoje jsou zařízené v moderním stylu. Další informace zde

Cena od: ???

 


Přesměrování na booking.comHotel Poprad ***

Hotel Poprad se nachází vedle parku Kociánka, 150 metrů od centra Ústí nad Orlicí. Nabízí pokoje s balkonem a Wi-Fi zdarma. V hotelové restauraci se podávají jídla české kuchyně.

Poprad Hotel má nepřetržitě otevřenou recepci. Do společných prostor patří i vybavená kuchyň, kterou mohou využívat všichni hosté. Na vyžádání je k dispozici úschova zavazadel a služba praní prádla. Nedaleko najdete bezplatné veřejné parkoviště. Další informace zde

Cena od: 1 324 Kč

 


Přesměrování na booking.comHotel Uno ***

Hotel Uno se nachází 600 metrů od centra Ústí na Orlicí a nabízí saunu, malou posilovnu a vlastní restauraci, ve které můžete ochutnat pokrmy mezinárodní kuchyně.

Hotel Uno má pokoje s TV, lednicí a koupelnou. V apartmá najdete obývací pokoj s pohovkou nebo posezením. V některých pokojích je zdarma dostupné Wi-Fi.

V hotelu se každý den podává čerstvě připravená snídaně a součástí restaurace je také terasa. Další informace zde

Cena od: 1 351 Kč

 


Přesměrování na booking.comHoliday home Libchavy EF-749

Prázdninový dům Libchavy EF-749 se nachází v Ústí nad Orlicí v Pardubickém kraji, 45 km od města Polanica-Zdrój.

V domě je kuchyň s myčkou nádobí, TV a koupelna s vanou.

Prázdninový dům Libchavy EF-749 je vzdálený 49 km od města Kudowa-Zdrój a 44 km od města Duszniki Zdrój. Na letiště v Pardubicích je to 46 km. Další informace zde

Cena od: 3 729 Kč

 


TOPlist
Neustále přidáváme trasy