Vinařská naučná stezka, zámek Valtice, kolonáda na Reistně

Typ: Pěší (či sněžnice) Vzdálenost: 4.8 km Obtížnost: Střední Převýšení: 88 m Hodnocení: 80/5

Jižní Morava, Česká Republika

Mapa

Výškový profil
Body zájmu  

Vinařská naučná stezka, zámek Valtice, kolonáda na Reistně

Výlet začíná na náměstí Svobody ve Valticích, kde můžete také nechat auto na placeném parkovišti. Na náměstí můžete zhlédnout kostel Nanebevzetí Panny Marie, mariánský morový sloup, kašnu i budovu městského úřadu. Navštívit na náměstí můžete Muzeum vinařství, zahradnictví a životního prostředí a nebo třeba vinný sklípek :-).

→ Nabídka ubytování ve Valticích ← 

 
 
 

Z náměstí trasa pokračuje průchodem uprostřed náměstí k zámku. Užijte si zámek, doporučujeme navštívit některý z návštěvnických okruhů. Pokud vás zajímají různé bylinky, určitě se stavte v přilehlé bylinné zahradě. V zámku se nachází Hotel Hubertus s restaurací.

Trasa pokračuje skrz zámek, kde za zadní bránou odbočte doleva a pokračujte po Vinařské naučné stezce zámeckým parkem směr Kolonáda na Reistně.

Až dorazíte ke kolonádě, určitě doporučujeme jí navštívit. Z vyhlídkové terasy se vám otevřou výhledy na Valtice s vinohrady, Lednici s Minaretem, Malé Karpaty, Mikulov, Pálavu a rakouské město Schattenberg.

Od kolonády si můžete trasu rovně k Muzeum železné opony, kde si budete moci prohlédnout expozici množství uniforem, zbraní nebo věrné kopie „železné opony”. Pokud se chcete již vrátit zpět do Valtic pokračujte po Vinařské NS za kolonádou.

Ve Valticích si můžou plnoletí dopřát tečku za výletem v některém z vinařských sklípků ;-). 

 

 

Deeplink

 • Náměstí Svobody - Valtice Náměstí Svobody - Valtice

  Výchozím bodem trasy je náměstí Svobody, na kterém se nachází placené parkoviště.

  Na náměstí najdete mariánský sloup, kostel Nanebevzetí Panny Marie, Muzeum vinařství, zahradnictví a živ. prostředí a také uličku k zámku. Průchod k zámku naleznete uprostřed náměstí naproti městského úřadu.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Zámek Valtice Zámek Valtice

  Barokní zámek, který byl do dnešní podoby přestavěn v letech 1643-1730. Zámek patřil rodu Lichtenštejnů a ti ho využívali jako „rodinný domek”. Při prohlídce se seznámíte s barokním interiérem a vybavením a projdete se například apartmánem kněžny i vládnoucího knížete. Přilehlý zámecký park o rozloze 14,6 ha byl založen v roce 1727. U zámku můžete také navštívit bylinkovou zahradu, kde najdete přes 300 druhů bylin sloužící k léčení, barvení tkanin a dochucení pokrmů. 

  WWW: zamek-valtice.cz

  Otevírací doba

  Duben
  sobota - neděle 09:00-16:00
  Květen
  úterý - neděle 09:00-17:00
  Červen - Srpen
  úterý - neděle 09:00-18:00
  Září
  úterý - neděle 09:00-17:00
  Říjen
  sobota - neděle 09:00-16:00
  * Otevírací doba se týká základního okruhu

  Vstupné

  Plná cena: 160 Kč 
  Snížená cena: 110 Kč 
  Rodinná cena:  430 Kč 
  * vstupné se týká základního okruhu

  Otevřeno: Vstupné:
  Zámek Valtice Zámek Valtice Zámek Valtice Zámek Valtice Zámek Valtice Zámek Valtice Zámek Valtice Zámek Valtice Zámek Valtice
 • Kolonáda na Reistně

  Cestou po Vinařské stezce zámeckým parkem se dostanete ke kolonádě na Rajstně. 

  Kolonáda na Reistně je vyhlídková stavba z počátku 19. století, kterou nechal postavit kníže Jan Josef I. z Lichtenštejna jako památník svého zesnulého otce Františka Josefa I. a bratry Filipa a Aloise I., na zdech je německy napsáno: „Syn otci, bratr bratrům.” a „Nezapomenutelným předkům jediný zůstávající syn.” Z vyhlídkové terasy si užijete výhled na Valtice s vinohrady, Lednici s Minaretem, Malé Karpaty, Mikulov, Pálavu a rakouské město Schattenberg. 

   Otevírací doba

  Květen
  pátek - neděle 10:00-17:00
  Červen - Srpen
  úterý - neděle 10:00-18:00
  Září
  sobota - neděle 10:00-17:00

  Vstupné

  Plná cena: 25 Kč
  Snížená cena: 20 Kč

  Otevřeno: Vstupné:

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Náměstí Svobody - Valtice Náměstí Svobody - Valtice

  Výchozím bodem trasy je náměstí Svobody, na kterém se nachází placené parkoviště.

  Na náměstí najdete mariánský sloup, kostel Nanebevzetí Panny Marie, Muzeum vinařství, zahradnictví a živ. prostředí a také uličku k zámku. Průchod k zámku naleznete uprostřed náměstí naproti městského úřadu.

  Otevřeno: Vstupné:

Penzion Čech

Přesměrování na booking.comPenzion Čech s vinným sklepem se nachází ve Valticích a nabízí bezplatné Wi-Fi a možnost využívat sdílenou kuchyň.

Ubytování nabízí v některých případech přímý výhled na valtický zámek. Na místě nebo v okolí se lze věnovat mnoha aktivitám včetně cyklistiky a pěší turistiky. Zdarma můžete využít parkoviště penzionu. 

Můžete grilovat na zahradě, kde si děti mohou hrát na klouzačce. Živé koncerty lidové hudby se pravidelně konají ve vinném sklepě penzionu Čech. Další informace zde

Cena od: 784 Kč


Penzion v Aleji

Přesměrování na booking.comPenzion V Aleji se nachází v českém městě Valtice, pouhých 1,3 km od známého zámku Valtice.

Koupelny tohoto penzionu jsou vybavené toaletou a sprchou. Součástí všech pokojů je TV a v penzionu najdete také kuchyňský kout s chladničkou a nádobím.

Penzion v Aleji má i posezení a jídelní část. 

Okolí ubytování je oblíbeným cílem milovníků cyklistiky a pěší turistiky. Letiště Tuřany je vzdálené 45 km. Další informace zde

Cena od: 946 Kč


Ubytování Na Vinici

Přesměrování na booking.comUbytování Na Vinici nabízí ubytování v soukromí a nachází se v klidném prostředí mezi vinicemi, nedaleko cyklistické stezky vedoucí Lednicko-valtickým areálem. Wi-Fi je zde dostupné zdarma.

Pokoje mají vlastní koupelnu se sprchou a k dispozici jsou také ručníky a ložní prádlo. Na zahradě je terasa s venkovním posezením zařízeným zahradním nábytkem. Hosté mohou využívat sdílenou kuchyň a jídelnu.

Ubytování Na Vinici je vzdálené 500 metrů od obchodu s potravinami a zhruba 1,2 km od restaurace a café baru. Na požádání je možné zařídit ochutnávku vín v rodinném sklípku. Další informace zde

Cena od: 1 027 Kč


Hotel Apollon ***

Přesměrování na booking.comHotel Apollon se nachází mezi centrem Valtic a vlakovým nádražím Valtice město. Nabízí pokoje s vlastním příslušenstvím, bezplatné Wi-Fi a bezplatné parkování v uzavřeném dvoře.

V restauraci s terasou na grilování se podává výborná česká i mezinárodní kuchyně. V nabídce jsou rovněž kvalitní vína z Valticka a Mikulovska.

Zahrada hotelu Apollon je skvělým místem k odpočinku za teplejších měsíců a najdete v ní také dětské hřiště. Kolo si můžete uschovat v oddělené místnosti. Další informace zde

Cena od: 1 243 Kč


Hotel Salety ****

Přesměrování na booking.comHotel Salety se nachází v historické části Valtic, v moravské vinařské oblasti, a nabízí bezplatné Wi-Fi, bezplatné parkování a terasu. Zámek Valtice se nachází přímo u objektu.

Salety poskytuje pokoje s vlastní koupelnou s fénem, satelitní TV a lednicí. Apartmá mají navíc posezení a některé pokoje nabízejí výhled na zámek.

Hosté hotelu si mohou každé ráno vychutnat snídani. Hotelová restauraci nabízí tradiční českou kuchyni. K dispozici je také bar. Další informace zde

Cena od: 1 538 Kč


Hotel Hubertus

Přesměrování na booking.comHotel Hubertus se nachází ve Valticích, jen několik kroků od tamního zámku, a nabízí možnost ubytování s domácími mazlíčky, zdarma dostupné Wi-Fi, restauraci i terasu.

Hotel poskytuje ubytování v pokojích s vlastní koupelnou včetně sprchy a TV s plochou obrazovkou.

Nabídka hotelu dále zahrnuje nepřetržitě otevřenou recepci, sdílený lounge i prodejnu suvenýrů. Další informace zde

Cena od: 1 757 Kč


Ubytování nad sklípkem

Přesměrování na booking.comUbytování nad sklípkem se nachází ve Valticích, 400 metrů od zámku Valtice a 900 metrů od kolonády na Rajstně. K dispozici je terasa a gril a lze se tu ubytovat s domácími mazlíčky.

Apartmán má posezení, kuchyňský kout a vlastní koupelnu. Nechybí ani TV s plochou obrazovkou.

V okolí se lze věnovat jízdě na koni, cyklistice, rybaření a řadě dalších aktivit. Letiště Brno-Tuřany leží od Ubytování nad sklípkem 46 km. Další informace zde

Cena od: 811 Kč


Další ubytování Valtice


Ceny u ubytování jsou pro dvě osoby

TOPlist
Neustále přidáváme trasy