Vlakem do Dívčic, Hluboká nad Vltavou, České Budějovice

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 36.0 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 130 m Hodnocení: 60/5

České Budějovice a okolí, Česká Republika

Vlakem do Dívčic, Hluboká nad Vltavou, České Budějovice

Doprava vlakem
Odkud: Datum:
Kam: Dívčice Čas:

 

Z nádraží v Dívčicích se vydejte směrem k hlavní silnici. Na ní odbočte doleva a přejeďte železniční přejezd. Zde se dáte po cyklotrase č. 1101, které se držíte až do obce Nákří. V Nákří sjedete z hlavní silnice první odbočkou doprava a potom za kostelíkem znovu doprava. Zde opustíte cyklotrasu č. 1101 a dále pokračujte po č. 1091. Po této cestě dojdete až do Olešníka.

 Vyhledat ubytování v okolí

V Olešníku uděláte takové pomyslné esíčko, když na první křižovatce odbočíte doprava a na následném náměstíčku druhou odbočkou doleva. Poté se stále držíte silnice III. třídy. Projedete Ovčín až ke křižovatce s frekventovanou silnicí. Zde silnici přejedete rovně, ale dáte si pozor na projíždějící auta zejména z pravé strany, kde není vidět za horizont.

 

 

Další obcí je Chlumec, ve kterém na první křižovatce odbočíte vlevo a pojedete po hlavní silnici stále na cyklotrase č. 1091. Tato komunikace  vás dovede až do Purkarce, kde si můžete prohlédnout síň voroplavby. Dále trasa pokračuje za muzeum doprava, kde se napojíte na cyklotrasu č. 1079 a pokračujte stoupáním na vrchol kopce, kde odbočíte doleva k nedalekému Karlovo hrádku. Po prohlídce zříceniny se na cyklostezku vrátíte, odbočíte doleva a pokračujete proti proudu řeky Vltavy až do Hluboké n. Vltavou.

 

Po velmi kvalitní cyklostezce se dostanete k hlavní silnici na Hluboké, kde se dáte doleva . Po této silnici dojedete k další křižovatce, kde vlevo vidíte most přes řeku. Vy pojedete na této křižovatce rovně a napojíte se na cyklotrasu č. 12. Projedete kolem místní letní plovárny a za pravotočivou zatáčkou se dostanete až ke golfovému hřišti, kde odbočte doleva. Zde minete rozcestník „Hluboká n. Vlt. Rozc.", a také golfové hřiště. Pojedete kolem sportovně relaxačního centra, kde se mohou vaše děti vyřádit.

Pokračujte po cyklostezce č. 12 až do obce Bavorovice. Ty projedete po hlavní silnici a na konci vsi odbočíte doleva uličkou, která vás dovede na cyklostezku. Tento úsek trasy je značen jako cyklotrasa č. 12. Další rozcestí vás čeká u vodárenského kanálu, kde odbočíte doleva a pojedete kolem nedalekého lodního přístavu.

Dále pokračujte proti proudu řeky Vltavy. Za necelé 3km dojedete k rozcestí ve tvaru T, kde odbočíte doleva a po lávce přejedete přes řeku. Za lávkou odbočíte doprava a pokračujte po druhém břehu Vltavy, zde se napojíte na cyklotrasu č. 7. Poté podjedete Dlouhý most, odbočíte doprava a za mostem přes Mlýnskou stoku odbočíte doleva.

Pokračujte podél Mlýnské stoky až k hotelu Budweis, u kterého odbočíte doleva a na následné odbočce doprava na Zátkovo nábřeží. Pokračujte okolo restaurace Klika. Za necelých 300m u mostu s dřevěným obloukem pokračujte rovně podél řeky. U dalšího mostu s obloukem odbočte doleva do Biskupské ulice, která vás dovede na náměstí Přemysla Otakara II. 

Pro ty z vás, kteří již znají cyklotrasu z Hluboké do Českých Budějovic, doporučujeme nasednout i se svými koly v Hluboké n/Vlt na parník. Zažít cestu vlakem, na kole a parníkem je na našem portálu unikát. V květnu a červnu jezdí parník o víkendech. Dle jízdního řádu parník vyjíždí z Hluboké nad Vltavou ve 12:00 a 16:00. 

 

Link na vlakové spojení

 
 
 

 • Vlakové nádraží Dívčice Vlakové nádraží Dívčice

  Výchozí bod trasy.

  Otevřeno: Vstupné:
  Nádraží Vlakové nádraží Dívčice Cyklo značení kolo stav u nádraží
 • Síň voroplavby v Purkarci Síň voroplavby v Purkarci

  Užijte si prohlídku historie voroplavby. Síň založil spolek Vltavan, aby připomínala současné generaci nelehkou práci a zašlou slávu voroplavby, kdy vory tvořily neodmyslitelný kolorit Povltaví. V muzeum se dozvíte zajímavosti o stavbě vorů, výrobě houžví, oblečení a nářadní vorařu.

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: Duben - Říjen
  pondělí - neděle: 09:00 - 17:00
  Vstupné: Cena: 30 Kč
  Snížená: 10 Kč
 • Zřícenina Karlův hrádek Zřícenina Karlův hrádek

  Hrad založil ve 14. století Karel IV. zřejmě jako své rekreační sídlo. Panovník brzy přestal mít o hrad zájem a ten začal chátrat. Jediným zaznamenaným purkrabím je Petr z Nasavrk. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Zřícenina Karlův hrádek Zřícenina Karlův hrádek Zřícenina Karlův hrádek Zřícenina Karlův hrádek Zřícenina Karlův hrádek Zřícenina Karlův hrádek Zřícenina Karlův hrádek Zřícenina Karlův hrádek Zřícenina Karlův hrádek
 • Plovárna Hluboká Plovárna Hluboká

  Letní plovárna Hluboká s 66 metrů dlouhý tobogánem. Pro ty nejmenší nabízí plovárna malý bazén se skluzavkou a vodním hřibkem. V areálu se nachází pingpongový stůl.

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: Červen (zpravidla od 1.6.) – 15.září
  Denně 10.00 – 19.00 hod.
  Vstupné: Cena: 60 Kč (od 17 hod. - 30 Kč)
  Děti do 6 let: 10 Kč
  Osoby nad 70 let: zdarma
  * Ve vstupném jsou zahrnuty i vodní atrakce
  Vchod na plovárnu Kabinky Ceník Občerstvení Návštěvní řád Místo k ležení u řeky
 • Přístaviště Hluboká nad Vltavou Přístaviště Hluboká nad Vltavou

  Sportovní přístaviště Hluboká nad Vltavou. Od přístaviště jezdí vyhlídkový vláček, viz fotky.

  Otevřeno: Vstupné:
  Přístaviště Hluboká nad Vltavou Přístaviště Hluboká nad Vltavou Přístaviště Hluboká nad Vltavou Přístaviště Hluboká nad Vltavou Přístaviště Hluboká nad Vltavou
 • Sportovně relaxační centrum Sportovně relaxační centrum

  Zpestření především pro vaše děti. Nachází se zde Adrenalin park, hřiště na minigolf, hřiště na beachvolejbal, pin pongový stůl (s možností vypůjčení pálek) a nespočet dalších atrakcí. Najdete zde i občerstvení. V okolí se nachází golfové hřiště.

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: Březen - Říjen
  pondělí - neděle 10:00 - 19:00
  Vstupné:
  Sportovně relaxační centrum Sportovně relaxační centrum Sportovně relaxační centrum
 • Vodácký areál v Českém Vrbném Vodácký areál v Českém Vrbném

  Umělý vodní kanál vybudovaný na řece Vltavě mezi Českými Budějovicemi a Hlubokou nad Vltavou. Divoká voda slouží jak vrcholovým sportovcům, tak i pod dozorem instruktora veřejnosti. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Vstupní brána do vodáckého areálu. Divoká voda. Divoká voda.
 • Přístaviště v Českých Budějovicích Přístaviště v Českých Budějovicích

  Na druhém břehu Vltavy se nachází přístaviště. LodníDoprava.info

  Otevřeno: Vstupné:
 • Železná panna Železná panna

  Železná panna je původní hradební věž Českých Budějovic a pochází ze 14. století z dob gotiky. Současný vzhled věže je z roku 1612 a vstup z nábřeží byl probourán v 19. století. Jméno Železná panna je odvozeno od pověsti, podle které se toto mučidlo ve věži nacházelo. V současné době se ve věži nachází restaurace stejného jména, kde točí vynikající malinové pivo.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Náměstí Přemysla Otakara II. Náměstí Přemysla Otakara II.

  Náměstí Přemysla Otakara II. - Náměstí je pojmenované po zakladateli města, Českém králi Přemyslu Otakaru II. o rozloze 1,7 Ha ( 133 x 133). Po Vysokém Mýtě druhé největší čtvercové náměstí v ČR. V Jihovýchodní části náměstí najdete bludný kámen opředen pověstí, že na tomto místě stával popravčí špalek. Současná pověst říká, že kdo překročí kámen v určitou hodinu a nevědomky, tak zabloudí. Dominantou náměstí je Samsonova Kašna, radnice a Černá věž.

  Černá věž – Nejznámější stavba Českých Budějovic, která byla postavena v 16. století. Věž má čtvercový půdorys o délce strany 11,6 a je vysoká 71,9m. Měla sloužit jako strážná a hlásná věž, zvonice a jako symbol bohatství města. Věž je veřejnosti přístupná a můžete si z ní užít výhledy zejména na město i okolí. Poblíž stojí katedrála sv. Mikuláše.

  Samsonova kašna – Tato barokní kašna je jednou z největších svého druhu v ČR a patří mezi významné symboly města. V roce 1716 rozhodla městská rada vybudovat kašnu, z níž byla rozváděna voda do některých ulic. Toto rozhodnutí přímo souviselo s rozvojem města a zvyšujícím se počtem obyvatel. Voda byla přiváděna z řeky Vltavy. Originály soch jsou vystavěny v přízemí českobudějovické radnice.

  Radnice - Jde o renezanční stavbu z poloviny 16. století. Do barokní podoby byla přebudována v první polovině 18. století. Uvnitř radnice můžete zhlédnout originální sochy z Samsonovy kašny i sochy ctností z atiky radnice(moudrost, statečnost, opatrnost, spravedlnost ). Plastiky jsou umístěny v atice. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Náměstí Přemysla Otakara II. Náměstí Přemysla Otakara II. Otevírací doba Černé věže
TOPlist
Neustále přidáváme trasy