Vlakem do Dívčic, Hluboká nad Vltavou, České Budějovice

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 36.0 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 130 m Hodnocení: 60/5

České Budějovice a okolí, Česká Republika

Vlakem do Dívčic, Hluboká nad Vltavou, České Budějovice

Doprava vlakem
Odkud: Datum:
Kam: Dívčice Čas:

 

Z nádraží v Dívčicích se vydejte směrem k hlavní silnici. Na ní odbočte doleva a přejeďte železniční přejezd. Zde se dáte po cyklotrase č. 1101, které se držíte až do obce Nákří. V Nákří sjedete z hlavní silnice první odbočkou doprava a potom za kostelíkem znovu doprava. Zde opustíte cyklotrasu č. 1101 a dále pokračujte po č. 1091. Po této cestě dojdete až do Olešníka.

 Vyhledat ubytování v okolí

V Olešníku uděláte takové pomyslné esíčko, když na první křižovatce odbočíte doprava a na následném náměstíčku druhou odbočkou doleva. Poté se stále držíte silnice III. třídy. Projedete Ovčín až ke křižovatce s frekventovanou silnicí. Zde silnici přejedete rovně, ale dáte si pozor na projíždějící auta zejména z pravé strany, kde není vidět za horizont.

 

 

Další obcí je Chlumec, ve kterém na první křižovatce odbočíte vlevo a pojedete po hlavní silnici stále na cyklotrase č. 1091. Tato komunikace  vás dovede až do Purkarce, kde si můžete prohlédnout síň voroplavby. Dále trasa pokračuje za muzeum doprava, kde se napojíte na cyklotrasu č. 1079 a pokračujte stoupáním na vrchol kopce, kde odbočíte doleva k nedalekému Karlovo hrádku. Po prohlídce zříceniny se na cyklostezku vrátíte, odbočíte doleva a pokračujete proti proudu řeky Vltavy až do Hluboké n. Vltavou.

 

Po velmi kvalitní cyklostezce se dostanete k hlavní silnici na Hluboké, kde se dáte doleva . Po této silnici dojedete k další křižovatce, kde vlevo vidíte most přes řeku. Vy pojedete na této křižovatce rovně a napojíte se na cyklotrasu č. 12. Projedete kolem místní letní plovárny a za pravotočivou zatáčkou se dostanete až ke golfovému hřišti, kde odbočte doleva. Zde minete rozcestník „Hluboká n. Vlt. Rozc.", a také golfové hřiště. Pojedete kolem sportovně relaxačního centra, kde se mohou vaše děti vyřádit.

Pokračujte po cyklostezce č. 12 až do obce Bavorovice. Ty projedete po hlavní silnici a na konci vsi odbočíte doleva uličkou, která vás dovede na cyklostezku. Tento úsek trasy je značen jako cyklotrasa č. 12. Další rozcestí vás čeká u vodárenského kanálu, kde odbočíte doleva a pojedete kolem nedalekého lodního přístavu.

Dále pokračujte proti proudu řeky Vltavy. Za necelé 3km dojedete k rozcestí ve tvaru T, kde odbočíte doleva a po lávce přejedete přes řeku. Za lávkou odbočíte doprava a pokračujte po druhém břehu Vltavy, zde se napojíte na cyklotrasu č. 7. Poté podjedete Dlouhý most, odbočíte doprava a za mostem přes Mlýnskou stoku odbočíte doleva.

Pokračujte podél Mlýnské stoky až k hotelu Budweis, u kterého odbočíte doleva a na následné odbočce doprava na Zátkovo nábřeží. Pokračujte okolo restaurace Klika. Za necelých 300m u mostu s dřevěným obloukem pokračujte rovně podél řeky. U dalšího mostu s obloukem odbočte doleva do Biskupské ulice, která vás dovede na náměstí Přemysla Otakara II. 

Pro ty z vás, kteří již znají cyklotrasu z Hluboké do Českých Budějovic, doporučujeme nasednout i se svými koly v Hluboké n/Vlt na parník. Zažít cestu vlakem, na kole a parníkem je na našem portálu unikát. V květnu a červnu jezdí parník o víkendech. Dle jízdního řádu parník vyjíždí z Hluboké nad Vltavou ve 12:00 a 16:00. 

 

Link na vlakové spojení

 
 
 

  • Vlakové nádraží Dívčice

  • Síň voroplavby v Purkarci

  • Zřícenina Karlův hrádek

  • Plovárna Hluboká

  • Přístaviště Hluboká nad Vltavou

  • Sportovně relaxační centrum

  • Vodácký areál v Českém Vrbném

  • Přístaviště v Českých Budějovicích

  • Železná panna

  • Náměstí Přemysla Otakara II.

TOPlist
Neustále přidáváme trasy