Vlakem do Zlaté Koruny a na kole do Českých Budějovic

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 27.5 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 280 m Hodnocení: 60/5

České Budějovice a okolí, Česká Republika

Mapa

Výškový profil
Body zájmu  

Vlakem do Zlaté Koruny a na kole do Českých Budějovic

Doprava vlakem
Odkud: Datum:
Kam: Zlatá Koruna Čas:

 

Z nádraží ve Zlaté Koruně se vydáte směrem k hlavní silnici, kde odbočíte odbočíte doprava přes trať a po hlavní silnici sjedete na náves. Zde se v pravotočivé zatáčce vydáte rovně. Vedle obecního úřadu projedete bránou a odbočíte doprava. Podél rybníčku se dostanete ke vchodu do kláštera. Po prohlédnutí kláštera se vrátíte zpět na náves, kde odbočíte vlevo přejedete Vltavu a za ní odbočíte doleva. Celou cestu se držíte na cyklotrase č. 7 (dříve č. 12). Najdete zde půjčovnu raftů, restauraci a potraviny. Přes řeku se nám naskytne úchvatný pohled na klášter. Dále pokračujte po proudu řeky a zhruba po 600 metrech odbočíte doprava do lesa. Čeká vás  velmi nepříjemné stoupání. Cesta v těchto místech má povodněmi strženou krajnici a protijedoucí cyklisté mohou být nebezpeční.

 Vyhledat ubytování v okolí

Při výjezdu z lesa na rozcestí u kaštanu pokračujete rovně a následně ve Štěkřích odbočíte vlevo. Za chvíli přijedete do vesničky Záluží. Na návsi u zvonice se dejte vlevo. Po chvilce přijedete k památníku amerického pilota. Po prohlídce pokračujte dále, přijedete k lesu a a evropsky chráněnému místu – hradiště Záluží. Doporučujeme dojet až pod kopec. Místo je velmi dobře značené (u řeky je kemp). Poté se tou samou cestou vrátíte do Záluží, na návsi odbočíte 2x doleva.

 

 

Ve vesničce Čertyně odbočíte doprava, po chvilce v Radosticích doleva. V Opalicích na konci vsi pokračujte na rozcestí rovně, ale můžete se zde zastavit v místní hospůdce, viz reklama na plotě.

Za Opalicemi vás čeká sjezd a následný proti kopec do osady Rančice. Za ní přijedete k rozcestí u hlavní silnice. Až k tomuto místu jste měli mnohokrát možnost zhlédnout po levé ruce Kleť. Díváte-li se mírně vlevo před sebe, zhlédnete zámek Hlubokou a vlevo chladící věže jaderné elektrárny Temelín (samozřejmě je nutná dobrá viditelnost).

 

Pokračujte podél hlavní silnice rovně směrem na Boršov nad Vltavou. Po vjezdu do lesa odbočte 2x vpravo až přijedete na konečnou autobusu čísla 7. Zde můžete navštívit mlýnské a těstárenské muzeum, které se nachází v areálu Zátkovy továrny. Po kostkách se dostanete až k restauraci pod Skálou, za kterou se u mostu přes řeku dáte doprava. Podjedete viadukt, před železničním přejezdem odbočíte doleva. Pokračujte podél trati a za nádražím  300m zahněte doprava, přejdete přes most nad hlavní silnicí a mírným sjezdem po horší asfaltce se dostanete k hlavní silnici do ČB, kde odbočíte doleva. Za čerpací stanicí Benzina na světelné křižovatce odbočíte doleva a přes Beránkovo nábřeží dojedete k řece Vltavě. Po jejím pravém břehu se okolo fotbalového a hokejového stadionu i hvězdárny dostanete k železnému mostu s modrým obloukem., přes který přejedete do ulice Biskupská. Tato ulice vás dovede až na náměstí Přemysla Otakara II., kde zhlédnete Černou věž, Samsonovu kašnu a radnici v barokním slohu. 

 Link na vlakové spojení

Co s sebou: Zámek na kolo k prohlídce kláštera

 
 
 

  • Nádraží Zlatá Koruna

  • Klášter Zlatá Koruna

  • Pomník sestřeleného amerického pilota

  • Hradiště Záluží

  • Železná panna

  • Náměstí Přemysla Otakara II.

Ubytování Zlatá Koruna

Přesměrování na booking.comPenzion a kemp Koruna

Penzion a kemp Koruna se nachází blízko kláštera Zlatá Koruna, 300 metrů od centra města. Má zahradu s ohništěm, grilem a hotelovou restauraci s terasou. K dispozici je Wi-Fi a parkování zdarma.

Pokoje jsou vybavené satelitní TV. Součástí některých je také vlastní koupelna. Více informací zde

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comApartmán Zlata Koruna

Apartmán Zlatá Koruna se nachází v obci Zlatá Koruna, 1 km od stejnojmenného kláštera, a nabízí možnost ubytování s domácími mazlíčky, zdarma dostupné Wi-Fi i soukromé parkoviště.

Apartmán má vlastní koupelnu a kuchyňský kout vybavený mikrovlnnou troubou. Více informací zde

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comVakantiehuis Ourednik

Vakantiehuis Ouředník je prázdninový dům se zahradou a terasou, který se nachází v obci Zlatá Koruna.

Nechybí ani TV. Ve vlastní koupelně najdete sprchu. Více informací zde

 

Booking.com


Ubytování Český Krumlov

Přesměrování na booking.comPenzion Albatros ***

Penzion Albatros se nachází pouze 1 km od centra Českého Krumlova v jižních Čechách a nabízí pokoje s dlážděnými podlahami, TV a vlastní koupelnou. K dispozici budete mít také Wi-Fi zdarma a neplacené soukromé parkoviště.

V jídelně se podává snídaně a na letní terase s dřevěnými lavičkami si můžete vychutnat svůj oblíbený nápoj. Více informací zde

Cena od: 946 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion Globus

Penzion Globus se nachází na kraji Českého Krumlova, 5 minut jízdy od českokrumlovského zámku. Nabízí zahradu, vlastní neplacené parkoviště a v celé budově zdarma Wi-Fi.

Penzion Globus má pokoje s koupelnou, posezením a ledničkou. Některé disponují balkónem nebo terasou. Více informací zde

Cena od: ???

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPension Ferda

Tento rodinný penzion v Českém Krumlově má výhled na historické centrum města, kam je to odtud pěšky jen 10 minut. K dispozici je zde kulečníkový stůl, 2 společné kuchyňské kouty a bar. V pokojích je Wi-Fi zdarma a moderní koupelna.

Hosté penzionu Ubytování Ferda si mohou vychutnat osvěžující nápoje na terase nebo využít gril. Objednat si lze také snídaně. Více informací zde

Cena od: ???

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPension Nika ***

Pension Nika se nachází pouhých 700 metrů od historického centra Českého Krumlova a nabízí pokoje s vlastní koupelnou, satelitní TV a ventilátorem. Wi-Fi a parkování jsou k dispozici zdarma.

V okolní zahradě plné zeleně najdete menší sezonní bazén a letní terasu s grilem. Snídani si hosté mohou vychutnávat také v zimní zahradě. Více informací zde

Cena od: 1 351 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPension Vodotrysk ***

Pension Vodotrysk se nachází na poklidném místě nedaleko centra Českého Krumlova a je obklopený přírodou.

Budova penzionu je téměř 200 let stará a v empírovém stylu ji postavili Schwarzenberkové. Během rekonstrukce v roce 2006 byla přetvořena na penzion. Více informací zde

Cena od: 784 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comR-Penzion ***

Toto ubytování se nachází 3 minuty chůze od pláže. R-Penzion nabízí krytý bazén, zahradu s terasou na opalování a Wi-Fi zdarma. Nachází se na tichém předměstí Českého Krumlova, 10 minut chůze od centra města.

Pokoje mají lednici, TV, posezení, výhled na město a do zahrady a koupelnu se sprchou a v apartmá najdete i pohovku. Více informací zde

Cena od: 803 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comUbytování Jelínková

Ubytování Jelínková se nachází v Českém Krumlově, jen 500 metrů od historického centra zapsaném na seznamu UNESCO. Nabízí bezplatné Wi-Fi připojení a zahradu.

Apartmá má výhled na město, ledničku, rychlovarnou konvici a koupelnu se sprchou. Více informací zde

Cena od: ???

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion Weber ***

Tento útulný penzion v centru malebného města Český Krumlov se nachází v půvabné historické budově, která byla pečlivě zrekonstruována.

Kromě vkusně zařízených pokojů se satelitní TV a společné kuchyně je na místě k dispozici také kosmetický salon s kadeřnictvím, pedikúra, manikúra, masáže a solárium, stejně jako lékařské služby. Český Krumlov, který je proslulý svou nádhernou architekturou, unikátním historickým centrem a zámkem, býval kdysi domovem slavného malíře Egona Schieleho, jehož díla mohou dnes návštěvníci obdivovat v muzeu nesoucím jeho jméno. Více informací zde

Cena od: 540 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comSport Motel

Sport Motel se nachází v Českém Krumlově, 10 minut chůze od historického centra a zámku. Ve všech prostorách je k dispozici bezplatné Wi-Fi. Na místě je možné zdarma zaparkovat na soukromém parkovišti.

Sport Motel nabízí pokoje vybavené TV. Některé mají vlastní koupelnu a jiné společnou. Více informací zde

Cena od: 700 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPension U Kapličky ***

Pension U Kapličky se nachází v Českém Krumlově, 200 metrů od historického hlavního náměstí. Sídlí v budově z roku 1620, jejíž součástí je i galerie, a nabízí zahradu a dětské hřiště. Je zde zdarma dostupné Wi-Fi.

Pokoje i apartmá jsou vybavené satelitní TV a ledničkou a mají posezení a koupelnu se sprchou nebo vanou, kde jsou zdarma připravené toaletní potřeby a fén. Je z nich výhled na město. Více informací zde

Cena od: 2 486 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPension Rozmarýna ***

Pension Rozmarýna se nachází ve zrekonstruované historické budově ze 16. století a nabízí rustikální pokoje a apartmány s bezplatným Wi-Fi. V jídelně penzionu se každý den podává snídaně.

Penzion Rozmarýna má pokoje zařízené v pastelových barvách, které mají dřevěné podlahy, masivní dřevěný nábytek, satelitní LCD TV a posezení. V koupelně se sprchou jsou zdarma připraveny toaletní potřeby. Více informací zde

Cena od: 2 702 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion Gerta

Penzion Gerta se nachází 10 minut chůze od centra města Český Krumlov chráněném organizací UNESCO a nabízí okouzlující zahradu s jezírkem a letním venkovním bazénem, bezplatné Wi-Fi a bezplatné parkování u penzionu. Každý pokoj má vlastní koupelnu.

Každé ráno se podává snídaně a v létě můžete také využít gril na zahradě. K obchodům s potravinami a restauracím se dojdete za 5 až 10 minut. Více informací zde

Cena od: 946 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comHotel Garni Villa Beatika ***

Hotel Garni Villa Beatika se nachází v Českém Krumlově a poskytuje Wi-Fi zdarma.

Všechny pokoje jsou přístupné po schodech a mají satelitní TV, minibar, posezení a rychlovarnou konvici. Ve koupelně pokojů je vana nebo sprcha, fén a bezplatné toaletní potřeby. Kromě toho se můžete také těšit na hezký výhled do zahrady. Více informací zde

Cena od: 1 115 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPension Athanor ***

Penzion Athanor sídlí v citlivě zrekonstruované historické budově v Českém Krumlově, pouhých 300 metrů od historického centra města. Nabízí luxusní ubytování, kde historické prvky vhodně kontrastují se špičkovým moderním vybavením. Bezplatné parkování je k dispozici.

Penzion Athanor má pokoje vyzdobené reprodukcemi obrazů Egona Schieleho a najdete v nich TV s plochou obrazovkou a posezení. Wi-Fi je dostupné zdarma. Ve vybavení některých pokojů je klimatizace, vířivka nebo sauna, a některé jsou v místnostech s renesančními klenutými stropy s freskami. Více informací zde

Cena od: 1 297 Kč

 

Booking.com


TOPlist
Neustále přidáváme trasy