Výlet na Vyšehrad

Typ: Pěší (či sněžnice) Vzdálenost: 4.7 km Obtížnost: Střední Převýšení: 33 m Hodnocení: 80/5

Praha a okolí, Česká Republika

Mapa

Výškový profil
Body zájmu  

Výlet na Vyšehrad

Booking.com

The English version can be found here

V bodech zájmu se dozvíte, jak se z Vyšehradu dostanete vyhlídkovou plavbou na Pražský hrad, Petřínskou rozhlednu, Staroměstské náměstí nebo do ZOO a ke Křižíkovo Fontáně.

 
 
 

Startovní bod této trasy je Táborská brána. K ní se můžete snadno dostat buď ze stanice metra C Vyšehrad (10 minut chůze), případně můžete zaparkovat na malém parkovišti v blízkosti brány. Parkoviště není placené, ale má malou kapacitu. Je zde i možnost zaparkovat přímo v pevnosti na placené parkovací zóně. Maximální doba parkování je ale pouze dvě hodiny, za které si celý Vyšehrad v klidu projít nestihnete. Doporučujeme proto nechat auto na jednom ze záchytných parkovišť na okraji Prahy a pro cestu k pevnosti zvolit metro. Pokud přijedete od Tábora zaparkujte u obchodního centra Chodov. Odtud vás metro linky C doveze za 20 minut na Vyšehrad. Směrem od Plzně a Písku pak zaparkujte na Zličíně. Trasou metra B dojedete na Florenc, kde přestoupíte na linku C. Ta vás doveze na Vyšehrad. Tato cesta i s přestupy zabere něco málo přes půl hodiny. 

 

Projděte Táborskou branou. Po přibližně 100m se na pravé straně nachází info centrum a restaurace. Naproti se nachází Jedličkův ústav. Pokračujte rovně ulicí a projděte druhou branou stále k rotundě sv. Martina na Vyšehradě. Jedná se o nejstarší dochovanou rotundu v Praze. Na křižovatce ulic V Pevnosti a K Rotundě zahněte vlevo. Pokračujte rovně kolem restaurace a parku, který bývá využíván i k natáčení České televize. Dojdete ke vstupu na hřbitov u kostela svatého Petra a Pavla. Na hřbitově je pohřbeno mnoho významných českých osobností. Dominantní prvek hřbitova pak tvoří mauzoleum Slavín. Jedná se o společnou hrobku nejvýznamnějších představitelů českého kulturního a politického života. Po obvodu hřbitova prochází zdobené podloubí s hrobkami. Vraťte se stejnou branou před hřbitov a projděte Vyšehradské sady kolem restaurací až k hradbám. Naskýtají se odsud krásné pohledy na Vltavu a přístav. Sejděte zpět z hradeb a vinicí pokračujte ke Gotickému sklepu. Zde můžete zhlédnout zajímavou stálou expozici „Historické podoby Vyšehradu", která mapuje Vyšehrad v jeho různých historických podobách. Nedaleko od sklepa se nachází Galerie Vyšehrad, která je pozůstatek středověké věže. V Galerii se konají výstavy současného výtvarného umění.

Od galerie se vraťte parkem před chrám svatého Petra a Pavla. Vstup do kostela je zpoplatněn (10-30Kč). Byl založen roku 1070 knížetem Vratislavem II.. Svojí současnou novogotickou podobu získal roku 1903.

Od kostela jděte Štulcovou ulicí až k letní scéně na okraji pevnosti. Jsou zde krásné výhledy na Petřín a Pražský hrad, které s námi můžete navštívit na našich dalších trasách. Pokračujte po hradbách až k vyhlídce na pražské centrum. To poznáte podle kamenné desky se seznamem památek, které můžete z tohoto bodu spatřit. Odtud pokračujte plynule po hradbách až k zahradní restauraci Na Hradbách.
Zde naše trasa končí. Můžete se vydat zpět branou nebo si vychutnávat další výhledy z hradeb. 

 

 

 • Chodov

  Stanice metra C se nachází přímo v obchodím centru Chodov. Nasedněte na metro směr Letňany a vystupne na stanici Vyšehrad. Od stanice se pak dejte ulicí Na Bučance, která vas dovede až před vstup do pevnosti. 

  Otevřeno: Vstupné:
 • Zličín parkoviště Zličín parkoviště

  Z tohoto parkoviště nasedněte na metro linky B a dojeďte na stanici Florenc. Zde přestupte na trasu metra C ve směru Háje a vystupte na stanici Vyšehrad. Od stanice se pak dejte ulicí Na Bučance, která vas dovede až před vstup do pevnosti...

  Otevřeno: Vstupné:
 • Černý most Černý most

  Nachází se zde dvě hlídaná rozsáhlá parkoviště. Po zaparkování vozidla se vydejte směrem k nedaleké  budově autobusového nádraží, kde se nachází stanice metra B Černý most. Metrem dojeďte na stanici Florenc. Zde přestupte na trasu metra C ve směru Háje a vystupte na stanici Vyšehrad. Od stanice se pak dejte ulicí Na Bučance, která vas dovede až před vstup do pevnosti. 

  Otevřeno: PO-NE 07:30 H – 00:30H Vstupné: 20Kč na den
  Černý most Černý most Černý most
 • Letňany Letňany

  Z parkovište sejděte do blízké stanice metra C Letňany a dojeďte na stanici Vyšehrad. Od stanice se pak dejte ulicí Na Bučance, která vas dovede až před vstup do pevnosti. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Letňany Letňany Letňany
 • Táborská brána - začátek výletu Táborská brána - začátek výletu

  Opevnění s Táborskou branou bylo k Vyšehradské pevnosti dostavěno až po roce 1639 za účelem zvýšení obrany proti dělostřelbě.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Info centrum Info centrum

  V informačním centru si lze sjednat průvodce v několika jazycích a zakoupit různé dárkové předměty.

  Otevřeno: Vstupné:
  Jedličkův Ústav Jedličkův Ústav Dům Popelky Biliánové
 • Leopoldova Brána Leopoldova Brána

  Raně barokní brána postavena v letech 1676 – 1678. Pojmenovaná podle tehdy vládnoucího českého a uherského krále a císaře Leopolda. V období Napoleonských válek byla Leopoldova brána zazděna, k jejímu znovuotevření došlo až v roce 1841 kdy byl Vyšehrad zprůjezdněn. 

  Otevřeno: Vstupné:
 • Rotunda sv. Martina na Vyšehradě Rotunda sv. Martina na Vyšehradě

  Nejstarší zachovalá rotunda na území Prahy. Byla postavena v poslední třetině 11. století za vlády krále Vratislava II.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Karlachovy sady Karlachovy sady

  Karlachovy sady byly založeny v roce 1889 po zrušení vojenské pevnosti. V parku se nachází Čertův sloup, údajně zlomek tzv. časoměrného sloupu, který sloužil k určování slunovratu. Park využívá například i Česká televize k natáčení.

  Otevřeno: Vstupné:
  Karlachovy sady Socha v Parku Karlachovy sady
 • Hřbitov Vyšehrad Hřbitov Vyšehrad

  Na hřbitově je pohřbeno mnoho významných českých osobností, dominantní prvek hřbitova pak tvoří mauzoleum Slavín. Jedná se o společnou hrobku nejvýznamnějších představitelů českého kulturního a politického života. Po obvodu hřbitova prochází zdobené podloubí s hrobkami.  

  Otevřeno: viz. info fotka Hřbitov Vyšehrad Vstupné:
  info hřbitov Vyšehrad Slavín Hřbitov Vyšehrad
 • Vyšehradské sady Vyšehradské sady

  V patnáctém století bylo toto původně holé místo využíváno jako vinice. Svojí podobu získal park až v 19. století. Na místě kde je dnes Myslbekovo sousoší stávala jeden čas zbrojnice, která byla po vyhoření zrušena. Východní část plynule navazuje na vyhlídkovou terasu.

  Otevřeno: Vstupné:
  Vyšehradské sady Vyšehradské sady Vyšehradské sady
 • Staré purkrabství Staré purkrabství

  V komorním sále Starého purkrabství pravidelně probíhají nedělní pohádky od 15:00, každou druhou sobotu v měsíci od 14:00 do 18:00 kreativní dílny pro děti a jejich rodiče. V budově je také restaurace se zahrádkou. Z hradeb za budovou se nachází krásná vyhlídka na Vltavu. 

  Oficiální web

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: 9.30 do 17.00 hod zima
  9.30 do 18.00 hod léto
  Vstupné: Pohádky 60/80 Kč
  Pohádka + dílna 60 + 30/80 Kč
  Večerní pořady 100-180 Kč
 • Gotický Sklep Gotický Sklep

  Zde můžete zhlédnout zajímavou stálou expozici „Historické podoby Vyšehradu", která mapuje Vyšehrad v jeho různých historických podobách.

  Oficiální web

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: 9.30 do 17.00 hod zima
  9.30 do 18.00 hod léto
  Vstupné: základní 50 Kč
  zlevněné 30 Kč
  děti do 6 let zdarma
  rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti) 100 Kč
  Otvírací doba Exponáty Gotický Sklep Exponáty Exponáty Exponáty
 • Galerie Vyšehrad Galerie Vyšehrad

  Buda Galerie Vyšehrad je pozůstatek středověké věže. V Galerii se konají výstavy současného výtvarného umění. 

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: 9.30 do 17.00 hod zima
  9.30 do 18.00 hod léto
  V lednu a únoru uzavřena
  Vstupné:
  Galerie Vyšehrad
 • Kostel sv. Petra a Pavla Kostel sv. Petra a Pavla

  Založena roku 1070 knížetem Vratislavem II. Svojí současnou novogotickou podobu získala roku 1903. Vstup do kostela je zpoplatněn (10-30Kč). 

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: Po-Pá 10:00 - 16:00
  So-Ne 10:30 - 16:00
  Vstupné: Vstupné: 50,- Kč
  Snížená: 30 Kč
  Rodinná: 100 Kč
  Kostel sv. Petra a Pavla Kostel sv. Petra a Pavla Kostel sv. Petra a Pavla
 • Letní Scéna Letní Scéna

  Jsou zde krásné výhledy na Petřín a Pražský hrad, které s námi můžete navštívit na našich dalších trasách. 

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Otevřeno: Vstupné:
  Letní Scéna Letní Scéna Letní Scéna
 • Vyhlídka na historické centrum Vyhlídka na historické centrum

  Nádherná vyhlídka na Staré město a Hradčany. Nachází se zde velký kamenný stůl s rozmístěním a siluetami památek prahy, které z tohoto bodu můžete spatřit.

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Otevřeno: Vstupné:
  Vyhlídka na historické centrum Výhled na Nuselský most Výhled na Kongresové centrum
 • Na Hradbách Na Hradbách

  Příjemná zahradní restaurace s výhledy na Prahu.

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Otevřeno: Vstupné:
 • Jak z Vyšehradu na Pražský hrad, Petřínskou rozhlednu a do ZOO Jak z Vyšehradu na Pražský hrad, Petřínskou rozhlednu a do ZOO

  Pokud si chcete výlet vyšperkovat, můžete se z Vyšehradu vydat výletní lodí k Pražskému hradu, Petřínské rozhledně, Staroměstskému náměstí nebo do ZOO. U baziliky sv. Petra a Pavla pokračujte Štulcovou ulicí ke schodům a sejděte na Rašínovo nábřeží. Odtud pokračujte po proudu Vltavy k Rašínovu přístavišti (900 m). 

  Nabídka Last Minute zájezdů!

  Chcete-li se svézt nastupte na výletní loď. Ovšem ke Karlovu mostu je to od přístaviště po proudu Vltavy pohých 1300 m. Výlety na Pražský hrad, Petřínskou rozhlednu, Staroměstské náměstí z přístaviště Čechův most zde (pěší se na výlety napojí na Karlově mostě).

  Přístaviště Čechův most, Pražský hrad  

  Petřínská rozhledna z přístaviště Čechův most

   

  Jak do ZOO a ke Křižíkovo fontáně z Vyšehradu

  Dojedete-li k přístavišti Císařský ostrov vydejte se stejnojmennou ulicí na sever, kolem jezdecké haly přes most. Ke vstupu do zoo pak můžete projít zahradami Trojského zámku, případně zahrady obejít Trojskou, nebo Povltavskou ulicí. Pražská Zoo se nachází v dolní části pražské Troje, otevřená 28. září 1931. Jde o moderní zahradu, ve které je možné pozorovat zvířata v podmínkách, které se co nejvíce blíží jejich přirozenému prostředí. Rozpis výletních lodí s ceníkem naleznete na stránkách paroplavba.cz.

  Oficiální web ZOO

  Poslední aktualizace 18. 4. 2016

  Otevřeno: Leden, únor: 9.00 - 16.00
  Březen: 9.00 - 17.00
  Duben, květen: 9.00 - 18.00
  Červen, červenec, srpen: 9.00 - 21.00
  Září, říjen: 9.00 - 18.00
  Listopad, prosinec: 9.00 - 16.00
  Vstupné: Dospělí: 200 Kč
  Děti (3-15): 150 Kč
  Děti do 3let: zdarma
  Studenti: 150 Kč
  Rodina (2+3): 600 Kč
  Důchodci od 70 let: 1 Kč
 • Přístaviště Rašínovo nábřeží

  Výletní plavby mezi centrem Prahy a ZOO Troja a celodenní výlety na Slapy a do Mělníka. Další informace na www.paroplavba.cz

  Nabídka Last Minute zájezdů!

   

  Otevřeno: Vstupné:
 • Přístaviště Čechův most

  Výletní plavby mezi centrem Prahy a ZOO Troja. Další informace na www.paroplavba.cz

  Nabídka Last Minute zájezdů!

   

  Otevřeno: Vstupné:
 • Přístaviště Císařský ostrov

  Výletní plavby mezi centrem Prahy a ZOO Troja. http://www.paroplavba.cz

  Nabídka Last Minute zájezdů!

   

  Otevřeno: Vstupné:

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Zličín parkoviště Zličín parkoviště

  Z tohoto parkoviště nasedněte na metro linky B a dojeďte na stanici Florenc. Zde přestupte na trasu metra C ve směru Háje a vystupte na stanici Vyšehrad. Od stanice se pak dejte ulicí Na Bučance, která vas dovede až před vstup do pevnosti...

  Otevřeno: Vstupné:
 • Černý most Černý most

  Nachází se zde dvě hlídaná rozsáhlá parkoviště. Po zaparkování vozidla se vydejte směrem k nedaleké  budově autobusového nádraží, kde se nachází stanice metra B Černý most. Metrem dojeďte na stanici Florenc. Zde přestupte na trasu metra C ve směru Háje a vystupte na stanici Vyšehrad. Od stanice se pak dejte ulicí Na Bučance, která vas dovede až před vstup do pevnosti. 

  Otevřeno: PO-NE 07:30 H – 00:30H Vstupné: 20Kč na den
  Černý most Černý most Černý most
 • Letňany Letňany

  Z parkovište sejděte do blízké stanice metra C Letňany a dojeďte na stanici Vyšehrad. Od stanice se pak dejte ulicí Na Bučance, která vas dovede až před vstup do pevnosti. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Letňany Letňany Letňany
 • Chodov

  Stanice metra C se nachází přímo v obchodím centru Chodov. Nasedněte na metro směr Letňany a vystupne na stanici Vyšehrad. Od stanice se pak dejte ulicí Na Bučance, která vas dovede až před vstup do pevnosti. 

  Otevřeno: Vstupné:

Levné ubytování v Praze

Přesměrování na booking.comDiscounts Prague Hotel ***

Cukrovarnická 64, Praha, 16200, Česká republika – Ukázat mapu 

Discounts Prague Hotel stojí v rezidenční čtvrti Ořechovka s mnoha vilami, ateliérovými apartmány a parky, 20 minut chůze od Pražského hradu. Nabízí bar, prostornou terasu, zahradu s dětským hřištěm, nepřetržitě otevřenou recepci a Wi-Fi všech prostorách zdarma. Další informace zde

Cena od: 135 Kč

 


Přesměrování na booking.comHostel Alia ***

Vladimírova 8/234, Praha, 140 00, Česká republika – Ukázat mapu  

Hostel Alia se nachází v Praze v Nuslích a nabízí ubytování s bezplatným Wi-Fi připojením a společnou kuchyň. Alia Hostel má některé pokoje s vlastní koupelnou a některé se sdílenou koupelnou. Hosté mají přístup do společné kuchyně. Další informace zde

Cena od: 324 Kč

 


Přesměrování na booking.comRamasun ***

Čestmírova 217/22, Praha, 14000, Česká republika – Ukázat mapu 

Penzion Ramasun se nachází 15 minut jízdy tramvají od Václavského náměstí a nabízí pokoje s bezplatným Wi-Fi. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu se sprchou a kuchyňský kout. V penzionu Ramasun se podávají snídaně a k obchodu s potravinami to budete mít jen 150 metrů. Další informace zde

Cena od: 405 Kč

 


Přesměrování na booking.comHostel Letov

Beranových 65, Praha, 199 00, Česká republika – Ukázat mapu

Hostel Letov se nachází v Areálu Letov v Praze, 700 metrů od výstaviště PVA a 800 metrů od nákupního centra Letňany i stejnojmenné stanice metra. Nabízí Wi-Fi zdarma a neplacené soukromé parkoviště. Další informace zde

Cena od: 676 Kč

 


Přesměrování na booking.comHotel Andel ***

Radlicka 40/857, Praha, 150 00, Česká republika – Ukázat mapu

Okouzlující rodinný Hotel Anděl se nachází na výhodném místě v Praze, vedle moderního obchodního a nákupního centra Anděl a jen 50 metrů od stanice metra. Tento hotel je zcela nekuřácký. Další informace zde

Cena od: 588 Kč

 


Přesměrování na booking.comHotel Florian Prague ***

Ohradní 26, Praha, 140 00, Česká republika – Ukázat mapu  

Hotel Florian Prague se nachází v Praze, 20 minut jízdy veřejnou dopravou od centra města. Nabízí vlastní pizzerii, zahradu, zdarma dostupné Wi-Fi i neplacené soukromé parkoviště. Další informace zde

Cena od: 540 Kč

 


Přesměrování na booking.comGarden studios ***

Košická 30, Praha, 101 00, Česká republika – Ukázat mapu 

Garden studios se nachází v Praze, 15 minut městskou hromadnou dopravou od Václavského náměstí. Nabízí zahradu a bezplatné Wi-Fi. Nedaleké veřejné parkoviště můžete využít zdarma. Další informace zde

Cena od: 513 Kč

 


Přesměrování na booking.comPenzion Sofi ***

Nová cesta 162/39, Praha, 140 00, Česká republika – Ukázat mapu 

Penzion Sofi nabízí bezplatné Wi-Fi, terasa a sluneční terasu. Nachází se v Praze, 50 km od Poděbrad. K dispozici je také sdílená kuchyň. 14 km od letiště Václava Havla Praha. Další informace zde

Cena od: 304 Kč

 


Přesměrování na booking.comLittle Quarter Hostel ***

Nerudova 21, Praha, 110 00, Česká republika – Ukázat mapu 

Tento hostel sídlí v historické budově na proslulé Královské cestě v Praze. Může se pochlubit nádhernou slunnou střešní terasou, odkud si mohou hosté za příznivého počasí užívat výhled na město. Další informace zde

Cena od: 162 Kč

 


Ubytování

Grandior Hotel PragueGrandior Hotel Prague *****

Grandior Hotel Prague, otevřený v roce 2014, stojí v centru města, velmi blízko linek MHD. Nabízí restauraci a prostorné pokoje s Wi-Fi zdarma. Světlé, klasickým nábytkem zařízené pokoje mají klimatizaci, bezpečnostní schránku, satelitní LCD TV, minibar, psacím stůl a příslušenství pro přípravu čaje a kávy. Více informací zde

Cena od: 1 581 Kč

 


Hotel King CourtHotel King Court *****

Pětihvězdičkový Hotel Kings Court se nachází v samém srdci Prahy, nedaleko secesního Obecního domu a nákupní třídy Na příkopě. Exkluzivní Spa Kings Court nabízí malý bazén, finskou saunu a parní lázeň. Můžete si objednat uklidňující masáž, nebo využít fitness centrum zdarma. Více informací zde

Cena od: 2 837 Kč

 


Grand Majestic PlazaGrand Majestic Plaza ****

Grand Majestic Plaza leží jen 500 metrů od Prašné brány a Obecního domu a poskytuje prostorné pokoje s Wi-Fi zdarma a bezplatným příslušenstvím pro přípravu čaje a kávy. Těšit se můžete na moderní pokoje s klimatizací, minibarem, trezorem, psacím stolem a satelitní TV s plochou obrazovkou. Více informací zde

Cena od: 1 435 Kč

 


Grand Hotel PrahaGrand Hotel Praha ****

Grand Hotel Praha je jediným hotelem s kouzelným výhledem na jedinečnou historickou památku - Staroměstský orloj. Vychutnejte si absolutní komfort v působivé historické budově.Všimněte si také našich mimořádných nabídek pro pobyty o délce minimálně 4 noci. Více informací zde

Cena od: 2 386 Kč

 


Old Town Square Apartments Old Town Square Apartments ***

Apartmány Old Town Square se nachází přímo v historickém centru Prahy, jen 200 metrů od Staroměstského náměstí a orloje. Většina apartmánů a pokojů má 2 nebo 3 oddělené ložnice pro 2 až 8 osob. K dispozici je kompletně vybavená kuchyň, DVD přehrávač, satelitní TV s plochou obrazovkou a vlastní koupelna s toaletními potřebami, některé mají vanu. Všechny apartmány mají topení a některé také klimatizaci. Více informací zde

Cena od: 1 972 Kč

 


Přesměrování na booking.comHotel Cerny Slon ****

Hotel Černý slon se nachází v památkově chráněné historické budově z roku 1359 v centru Prahy, jen 50 metrů od Staroměstského náměstí s orlojem. Nabízí restauraci, Wi-Fi zdarma a nepřetržitě otevřenou recepci. Více informací zde

Cena od: 1 513 Kč

 


Přesměrování na booking.comPlus Prague **

Plus Prague se nachází v klidné obytné čtvrti, 1 zastávku tramvaje a 2 minuty chůze od vlakového nádraží a stanice metra Holešovice. Nabízí pokoje s vlastní koupelnou, krytý bazén, saunu a internet zdarma. Z tramvajové zastávky Ortenovo náměstí můžete dojet bez přestupu na historického centra. Více informací zde

Cena od: 162 Kč

 


Přesměrování na booking.comHotel Jana / Pension Domov Mládeže **

Hotel Jana / Pension Domov Mládeže se nachází v klidné rezidenční čtvrti Vinohrady nedaleko centra Prahy. Nabízí Wi-Fi zdarma a tichou zahradu. Můžete si vybrat pokoj s vlastní koupelnou, satelitní TV a lednicí nebo pokoj se sdílenou koupelnou, oba za výhodnou cenu. Více informací zde

Cena od: 757 Kč

 


Přesměrování na booking.comPalac U Kocku ***

Hotel U Kočků sídlí v památkově chráněném barokním paláci na ideálním místě v historickém centru Prahy, poblíž Staroměstského náměstí. Ve všech prostorných pokojích je zdarma k dispozici internet. Více informací zde

Cena od: 1 324 Kč

 


Přesměrování na booking.comB&B Hotel Prague City ***

B&B Hotel Prague City otevřený od srpna 2013 se nachází pouhých 100 metrů od nábřeží Vltavy, 250 metrů od stanice metra i tramvajové zastávky Florenc a 3 km od historického centra Prahy s Karlovým mostem, a nabízí bezplatné Wi-Fi i nepřetržitě otevřenou recepci. Více informací zde

Cena od: 784 Kč

 


Další ubytování na booking.com v Praze 

TOPlist
Neustále přidáváme trasy