Zámek Červená Lhota

Typ: Pěší (či sněžnice) Vzdálenost: 2.2 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 36 m Hodnocení: 100/5

Třeboňsko, Česká Republika

Mapa

Výškový profil
Body zájmu  

Zámek Červená Lhota

Booking.com

Nedaleko Jindřichova Hradce naleznete překrásný renesanční vodní zámek Červená Lhota. Zámek s rybníkem a parkem je od roku 2001 národní kulturní památkou České republiky.

 
 
 

U zámku snadno zaparkujete na prostorném placeném parkovišti jen pár metrů od vstupu. Pak už se můžete vydat k zámku, projít se nádherným parkem kolem rybníka či poobědvat v restauraci hned vedle zámku. Celé místo je jako stvořené pro prosluněné víkendové odpoledne.

Z parkoviště se vydejte kolem stánku vpravo a podél rybníčku pokračujte mezi stavení. Zde naleznete restauraci a v protější budově veřejné toalety.

 

Pokračujte rovně a jen pár metrů za restaurací naleznete zámek Červená Lhota. Po prohlídce zámku se můžete vydat na procházku parkem kolem zámeckého rybníka. Cesta po břehu je místy velmi náročná se stoupáním po kamenech a rozhodně ji nedoporučujeme absolvovat v podpatcích. Velmi atraktivní alternativou je zapůjčení lodičky (80kč/30min 150kc/hod) a vychutnání si zámeckého okolí z vodní hladiny. Pří návratu od zámku k parkovišti můžete v parku navštívit kostel Nejsvětější trojice se studánkou. 

Jak k parkovišti?
Kliknete si na kolonku parkoviště, poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

 

 • Parkoviště u zámku

 • Restaurace a veřejné toalety

 • Státní zámek Červená Lhota

 • Zámecký park

 • Kaple Nejsvětější Trojice se studánkou

 • Další zajímavá místa v okolí

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště u zámku Parkoviště u zámku

  Placené parkoviště kousek od zámku a obchůdek se suvenýry.

  Otevřeno: Vstupné: 60 Kč
  Parkoviště u zámku Parkoviště u zámku Parkoviště u zámku

Přesměrování na booking.comPenzion Kasper Cyklopenzion *** 

Tento penzion je vzdálen pouhých 50 metrů od zámku Jindřichův Hradec a nabízí kavárenský bar s krásnou terasou na nádvoří. Jeho pokoje mají vlastní koupelnu, satelitní TV a bezplatné Wi-Fi.

Penzion Kasper Cyklopenzion má pokoje vybavené malou lednicí a obývací částí. V koupelně jsou k dispozici toaletní potřeby. Další informace zde

Cena od: 648 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion U Papoušků  *** 

Penzion U Papoušků se nachází v Jindřichově Hradci v České republice. Penzion je vzdálen 400 metrů od zámku Jindřichův Hradec. Na místě je k dispozici satelitní TV. Nechybí ani lednička.

Penzion U Papoušků nabízí nekuřácké pokoje a terasu. Pro hosty jsou připraveny noviny. Lze se vydat na cyklistický nebo turistický výlet. K dispozici je také zdarma dostupné Wi-Fi. Hosté penzionu U papoušků mohou za poplatek využít parkování u budovy nebo bezplatné veřejné parkování v okolí. Další informace zde

Cena od: 1 351 Kč

 

Booking.com


Hotel Bellevue Cesky KrumlovHotel Bílá Paní *** 

Hotel Bílá Paní se nachází v Jindřichově Hradci, 50 metrů od tamního zámku i náměstí, a nabízí restauraci s letní terasou a zdarma dostupné Wi-Fi.

Součástí všech pokojů je satelitní TV a vlastní koupelna. V některých najdete také kuchyňský kout a obývací část. Další informace zde

Cena od: 669 Kč

 

Booking.com


Hotel Dvorak Cesky KrumlovPenzion Kapitan ** 

Penzion Kapitán stojí pouhý 1 km z centra Jindřichova Hradce. Jedná se o malý penzion se zahradou a úschovnou jízdních kol. Všechny jeho pokoje mají vlastní koupelnu, kabelovou TV a rychlovarnou konvici.

Kapitán Penzion poskytuje bezplatné Wi-Fi ve všech pokojích. Penzion nemá vlastní restauraci, ale ty nejbližší najdete už ve vzdálenosti 300 metrů. K supermarketu se dostanete za pouhých 100 metrů. Další informace zde

Cena od: 436 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comNa Útesu

Apartmány Na Útesu se nacházejí v jihočeském Jindřichově Hradci, 1,2 km od tamního zámku, a nabízejí gril a výhled do zahrady. Soukromé parkoviště můžete využívat zdarma.

Součástí apartmánů je kabelová TV s plochou obrazovkou a v některých případech posezení a/nebo jídelní část. K vybavení patří mikrovlnná trouba, lednice a rychlovarná konvice. V některých apartmánech je také kuchyň s varnou deskou a myčkou na nádobí. Nechybí ani vlastní koupelna s bezplatnými toaletními potřebami. Ve všech prostorách apartmánů je dostupné bezplatné Wi-Fi. Další informace zde

Cena od: 567 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion - ubytovaní s tenisem

Penzion - ubytování s tenisem se nachází v Jindřichově Hradci, 3,2 od od zámku. Nabízí sezónní venkovní bazén a neplacené soukromé parkoviště.

Apartmány mají kabelovou TV, kuchyni s ledničkou a koupelnu s ručníky a bezplatnými toaletními potřebami. Některé mají posezení nebo terasu. Další informace zde

Cena od: 621 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comApartmán U Kláštera

Apartmán U Kláštera se nachází v Jindřichově Hradci, 600 metrů od zámku Jindřichův Hradec, a nabízí bezplatné Wi-Fi připojení k internetu dostupné ve všech prostorách.

Apartmán má posezení, kuchyň s myčkou nádobí a TV s plochou obrazovkou. Další informace zde

Cena od: 773 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion Gentleman 

Penzion Gentleman se nachází v centru Jindřichova Hradce, 30 minut jízdy od zámků Červená Lhota a Hluboká nad Vltavou. Nabízí krytý bazén, saunu, vířivku a posilovnu. Ve všech prostorách penzionu lze zdarma využívat Wi-Fi.

Pokoje mají vlastní koupelnu a posezení s kabelovou TV. K dispozici je společná kuchyň a zahrada s dětským hřištěm a grilem. Další informace zde

Cena od: 1 000 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion Pod věží *** 

Tento intimní penzion se nachází v historickém centru Jindřichova Hradce. Nabízí stylové pokoje s bezplatným Wi-Fi a satelitní TV. Vlastní restaurace podává české speciality včetně zvěřiny a ryb.

Penzion Pod Věží má světlé pokoje s velkými okny, bílými zdmi a bílým dřevěným nábytkem. To kontrastuje s fialovými koberci a záclonami. Další informace zde

Cena od: 703 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion Černej pták

Penzion Černej pták se nachází v Jindřichově Hradci, 300 metrů od tamního zámku, a nabízí restauraci i ve všech prostorách zdarma dostupné Wi-Fi.

Součástí pokojů je TV s plochou obrazovkou i vlastní koupelna s vanou nebo sprchou. Další informace zde

Cena od: 811 Kč

 

Booking.com


Další ubytování zde

TOPlist
Neustále přidáváme trasy