Zámek Lázeň a rozhledna Bolfánek

Typ: Pěší (či sněžnice) Vzdálenost: 1.6 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 95 m Hodnocení: 80/5

Výlety Šumava, Česká Republika

Mapa

Výškový profil
Body zájmu  

Zámek Lázeň a rozhledna Bolfánek

Kousek od parkoviště se nachází zámeček Lázeň. Od zámku jsme šli podle turistického značení nahoru k rozhledně Bolfánek. Více informací v bodech zájmu.

Booking.com

Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku PARKOVIŠTĚ, poté na bod v mapě a potvrďte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, klikněte na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

 
 
 

 • Parkoviště Parkoviště

  Rozsáhlé parkoviště u zámku Lázeň.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Zámek Lázeň sv. Wolfganga Zámek Lázeň sv. Wolfganga

  Nedaleko léčivého pramene na svahu vrchu Žďár nechal ke konci 18. století Jan Rudolf Černín postavit jednoduchou lázeňskou budovu. Pro lázeňské účely byla postavena nová budova a hostince. Empírový ráz dala objektu až přestavba v letech 1858 - 1861. Zámeček je spjat s pobytem několika představitelů kltury 19. století.  

  Otevřeno: Vstupné:
  Zámek Lázeň sv. Wolfganga Zámek Lázeň sv. Wolfganga Zámek Lázeň sv. Wolfganga
 • Rozhledna Bolfánek Rozhledna Bolfánek

  Na místě kde stávala kaplička postavená na paměť sv. Wolfanga, nechal František Josef Černín postavit velký poutní barokní kostel. V roce 1810 byl zchátralý kostel zbořen až na kostelní věž, která byla v roce 1845 zvýšena na 45 metrů a upravena jako rozhledna. Z rozhledny je krásný výhled do všech světových stran.

  Otevřeno: Duben: So, Ne, Svátky - 10:00-12:00, 14:00-17:00
  Květen, červen: Út-Ne - 9:00-12:00, 13:00-17:00
  Čevenec, srpen: Út-Ne - 9:00-12:00, 13:00-17:00
  Září: Út-Pá - 9:00-12:00, - 13:00-16:00 So, Ne, Svátky 10:00-12:00, 13:00-17:00
  Říjen, listopad: So, Ne, Svátky - 13:00-16:00

  Poslední prohlídka 15 minut před koncem otevírací doby.
  Za špatného počasí rozhledna uzavřena.
  Návštěvu je možno dohodnout i mimo otevírací dobu.
  Tel.: 376 398 245
  Vstupné: Dospělí: 40 Kč
  Snížená: 25 Kč
  Rodinná 100 Kč
  Rozhledna Bolfánek Rozhledna Bolfánek Rozhledna Bolfánek Rozhledna Bolfánek Zajímavosti v rozhledně Zajímavosti v rozhledně Rozhledna Bolfánek Rozhledna Bolfánek Rozhledna Bolfánek

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště Parkoviště

  Rozsáhlé parkoviště u zámku Lázeň.

  Otevřeno: Vstupné:

Ubytování Klatovy

Wellness Hotel CentralWellness Hotel Central ***

Wellness Hotel Central má bazén se slanou vodou a saunu a nachází se v centru Klatov, 5 minut chůze od historického centra. Poskytuje ubytování v elegantních pokojích s bezplatným Wi-Fi a satelitní TV. Hotel má všechny pokoje klasicky laděné do teplých barev, zařízené stylovým nábytkem a vlastní koupenou. Více informací zde.. 

Cena od: 1 027 Kč

 


Hotel RozvojHotel Rozvoj ***

Tento hotel je vzdálený přibližně 400 metrů od historického centra Klatov. Nabízí bezplatné Wi-Fi, restauraci se 2 místnostmi a letní terasu. V restauraci se podávají pokrmy české kuchyně. Bezbariérový Hotel Rozvoj se nachází v klidném prostředí, 100 metrů od squashových kurtů a fotbalového hřiště a 300 metrů od klatovské cyklostezky. Více informací zde..

Cena od: 540 Kč

 


Steak Restaurant Penzion Country SaloonSteak Restaurant Penzion Country Saloon 

Steak Restaurant Penzion Country Saloon se nachází na silnici č. 22, jen 3 km od historického centra Klatov. Nabízí ubytování a restauraci ve venkovském stylu a neplacené soukromé parkoviště. Více informací zde..

Cena od: 1 135 Kč

 


Penzion PoprdaPenzion Poprda

Penzion Poprda se nachází v Klatovech, 200 metrů od Černé věže, a nabízí vlastní restauraci, v celé budově zdarma dostupné Wi-Fi i bezplatné parkoviště. Penzion Poprda poskytuje ubytovací jednotky s koupelnou, posezením, TV a v některých případech také s kuchyní a balkonem. Více informací zde..

Cena od: 486 Kč

 


Pension NelaPension Nela ***

Pension Nela se nachází na poklidném místě 5 minut chůze od centra města a nabízí ubytování s bezplatným Wi-Fi i zabezpečené soukromé parkoviště. Více informací zde..

Cena od: 562 Kč

 


Pension KalistaPension Kalista 

Pension Kalista se nachází v poklidné části Klatov. Nabízí apartmány s možností vlastního stravování a bezplatným Wi-Fi, volný vstup do sezónního venkovního bazénu a neplacené parkoviště přímo na místě. Více informací zde..

Cena od: 342 Kč

 


Přesměrování na booking.comPenzion U Hejtmana

Všechny pokoje mají kabelovou TV s plochou obrazovkou, lednici, varnou konvici, jídelní stůl, koupelnu se sprchou a studia mají také kuchyňský kout.

Penzion U hejtmana stojí v blízkosti různých restaurací a kaváren. Více informací zde

Cena od: 703 Kč

 


Přesměrování na booking.comPenzion U Strnada

Penzion U Strnada se nachází v klidné části Klatov, 3 minuty chůze od hlavního náměstí a nákupního centra. Nabízí sluneční terasu, výhled na řeku, restauraci, kam si mohou hosté zajít na jídlo, v celém objektu zdarma Wi-Fi a vlastní bezplatné parkoviště. Více informací zde

Cena od: 703 Kč

 


Další ubytování v Klatovech

Výlety a zajímavosti v okolí Klatov

TOPlist
Neustále přidáváme trasy