Zámek Lednice, Minaret, Janův hrad

Typ: Pěší (či sněžnice) Vzdálenost: 9.8 km Obtížnost: Střední Převýšení: 14 m Hodnocení: 100/5

Jižní Morava, Česká Republika

Mapa

Výškový profil
Body zájmu  

Zámek Lednice, Minaret, Janův hrad

Trasa začíná od parkoviště na hlavní silnici nedaleko zámku Lednice. Parkovné jsme platili 10 Kč/ 1 hod.

Z parkoviště pokračujte do zámeckého areálu. Prohlédněte si zámek i přilehlý park a pokud máte chuť můžete navštívit nějaký prohlídkový okruh zámku.

 
 
 

Cesta k Minaretu

Trasa k Minaretu vede od zámku okolo skleníku na rozcestí k přístavišti. Na tomto rozcestí odbočte doleva, po chvilce se vám po levé straně otevře krásný výhled na zámek, a na dalším rozcestí odbočte doleva. Dále půjdete okolo umělé jeskyně a akvaduktu podle značené stezky k Minaretu. Po prohlídce Minaretu se vraťte zpět ke skleníku. Trasa od zámku Lednice - Minaret měří cca. 2,5 km.

Cesta k Janohradu

Od skleníku se napojte na zelené turistické značení (směr nedaleký Maurský dům). Na rozcestí U Janova hradu odbočte doleva, přejďete přes Starou Dyji a jste u hradu. Od hradu zpět se můžete vrátit stejnou cestou a nebo od rozcestí U Janova hradu pokračovat po žlutém turistickém značení přes Lovecký zámeček zpět k zámku Lednice. Trasa od zámku Lednice - Janův hrad měří cca. 3 km.

K hradu se dá také dojet autem - Pojedete od parkoviště pryč z obce po hlavní silnici a za mostem přes Starou Dyji odbočíte doprava na silnici, která vás dovede k parkovišti.

Plavba

Pokud se vám nechce k Minaretu a Janohradu pěšky, můžete se od přístaviště u zámku Lednice svést lodí po staré Dyji. 

WWW: 1plavebni.cz

 

 

 • Parkoviště Lednice

  Nabídka Last Minute zájezdů Jižní Morava

  My jsme zaparkovali témeř na konci obce nedaleko zámku na placeném parkovišti (1hod/10 Kč).

  Otevřeno: Vstupné:
 • Zámek Lednice Zámek Lednice

  Jednomu z nejnavštěvovanějších zámku u nás dala současnou podobu novogotická přestavbu v 19. století.

  První historická zmínka sahá až do roku 1222, kde zde patrně stála gotický tvrz. V roce 1575 získal Lednici Hartmann II. z Lichtenštejna a za jeho panování prošla tvrz první přestavbou na zámek. V tomto období zřejmě vznikla velká zahrada kolem objektu. Současná podoba zámku pochází tedy z konce 19. století, kdy Alois II. z Lichtenštejna nechal Lednici přebudovat na reprezentační letní sídlo v duchu anglické gotiky. 

  Nabídka Last Minute zájezdů Jižní Morava

  Zámek je obklopen jedním z největších parků v Evropě, ve kterém návštěvník nalezne palmový skleník, benátskou kašnu římský, akvadukt, čínský pavilon, minaret a umělou zříceninu Janův hrad. V roce 1996 byl celý lednicko-valtický areál zapsán do seznamu světového dědictví UNESCO.

  WWW: zamek-lednice.com

  Otevírací doba (základní okruh)

  Únor - Březen
  sobota - neděle 10:00 - 16:00
  Duben
  sobota - neděle 09:00 - 16:00
  Květen - Červen
  úterý - neděle 09:00 - 17:00
  Červenec - Srpen
  pondělí - neděle 09:00 - 17:00
  Září
  úterý - neděle 09:00 - 17:00
  Říjen
  sobota - neděle 09:00 - 16:00
  Listopad - Prosinec
  sobota - neděle 10:00 - 16:00

  Vstupné

  Plná cena: 180 Kč
  Snížená cena: 130 Kč
  Rodinné vstupné: 490 Kč

  * Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: Vstupné:
  Zámek Lednice Zámek Lednice Zámek Lednice Zámek Lednice Zámek Lednice Zámek Lednice Zámek Lednice Zámek Lednice Zámek Lednice Zámek Lednice Zámek Lednice Zámek Lednice Zámek Lednice Zámek Lednice Zámek Lednice
 • Minaret

  Nabídka Last Minute zájezdů Jižní Morava

  Nejstarší dochovaná rozhledna a zároveň jediný minaret v České republice. Také se jedná o nejvyšší stavbu tohoto typu mimo islámské země, dosahuje výšky téměř 65 metrů. Z vyhlídkového ochozu se vám otevřou výhledy na Lednicko-valtický areál, Pálavu, Bílé Karpaty a za dobré viditelnosti i vrcholek věže svatoštěpánského domu ve Vídni.

  Otevírací doba Minaret

  Duben
  úterý - neděle 9.00 - 16.00
  Květen - Červen
  úterý - neděle 9.00 - 17.00
  Červenec - Srpen
  pondělí - neděle 9.00 - 17.00
  Září
  úterý - neděle 9.00 - 17.00
  Říjen
  úterý - neděle 9.00 - 16.00

  Vstupné Minaret

  Plná cena: 40 Kč
  Snížená cena: 20 Kč

  * Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: Vstupné:
 • Janův hrad

  Nabídka Last Minute zájezdů Jižní Morava

  Janův hrad, neboli Janohrad, sloužil jako lovecký zámeček a vystavěn byl v letech 1801 - 1808 podle projektu Josepha Hardtmutha. Stavbu tvoří čtyři věže, které jsou ze tří stran spojeny obvodovými zdmi. V hradu se nachází velký Rytířský sál, kde se konaly hostiny a lovecké slavnosti.

  WWW: januv-hrad.cz

  Otevírací doba
  Duben
  sobota - neděle 09:00 - 16:15
  Květen - Září
  úterý - neděle 09:00 - 16:15
  Říjen
  sobota - neděle 09:00 - 16:15
  Ceník
  Plná cena: 60 Kč
  Snížená cena: 40 Kč
  Rodinné vstupné: 160 Kč

  * Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: Vstupné:
 • Lovecký zámeček Lednice

  Nabídka Last Minute zájezdů Jižní Morava

  Lovecký zámeček byl postaven v letech 1805 - 1806 podle návrhu Josefa Hardmutha a je jednou z drobných staveb Lednicko-valtického areálu. Objekt sloužil jako hájovna a umožňoval panstvu sledovat hony konané na louce před hájovnou. Zámeček je veřejnosti nepřístupný!

  Otevřeno: Vstupné:

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

Koleje Zamecek

Přesměrování na booking.comKoleje Zámeček se nacházejí 1 km od Lednicko-valtického areálu, který je pod ochranou organizace UNESCO, a nabízí ve všech prostorách zdarma dostupné Wi-Fi i zahradu s otevřeným krbem. Na každém podlaží je k dispozici společná kuchyň a obývací prostor.

K dispozic jsou jednoduše zařízené pokoje s vlastní nebo společnou koupelnou a v některých případech také s TV.

V blízkém okolí budovy najdete cyklistické stezky i vinice a 500 metrů vás dělí od restaurace. Za 10 minut dojedete autem k vodnímu dílu Nové Mlýny. Další informace zde

Cena od: 873 Kč


Penzion Jordán ***

Přesměrování na booking.comPenzion Jordán se nachází se nachází v centru jihomoravského města Lednice zapsaného na seznamu organizace UNESCO, 500 metrů od zámku Lednice a přilehlého upraveného parku. Jeho součástí je soukromý vinný sklep nabízející ochutnávky vín.

Ve všech pokojích najdete koupelnu se sprchou i bezplatnými toaletními potřebami. Ve většině pokojů je zdarma dostupné Wi-Fi.

V okolí penzionu se hosté mohou věnovat pěší turistice nebo cyklistice. Penzion má úschovnu jízdních kol. Pouhých 500 metrů od budovy si můžete zajezdit na koních, nebo navštívit lednické lázně, ve kterých mají hosté penzionu Jordán nárok na slevu. Další informace zde

Cena od: 919 Kč


Restaurace a Penzion U Fábů

Přesměrování na booking.comRestaurace a Penzion U Fábů stojí na klidném místě, 200 metrů od novogotického zámku Lednice, který je jednou z památek na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Tento rodinný penzion provozuje restauraci s nabídkou tradiční české kuchyně. V pokojích, které připomínají vnitřek srubu, je zdarma dostupná síť Wi-Fi.

Interiér pokojů je prakticky celý ze dřeva a ze všech je vidět do zahrady. Součástí každého pokoje je posezení s TV s plochou obrazovkou a vlastní koupelna se sprchovým koutem. Další informace zde

Cena od: 1 297 Kč


Penzion Včelařský Dvůr

Přesměrování na booking.comPenzion Včelařský Dvůr se nachází v samém srdci Lednicko-valtického areálu, pouhých 700 metrů od zámku Lednice, a nabízí pokoje s vlastní koupelnou a bezplatným Wi-Fi.

Pokoje mají trámové stropy, dřevěný nábytek a některé také soukromou terasu s výhledem do okolí.

Penzion Včelařský stojí jen několik metrů od restaurace a vinného sklepa. Nedaleko lze navštívit také noční bar s kulečníkem a bowlingem. Další informace zde

Cena od: 1 101 Kč


Penzion U Zamku

Přesměrování na booking.comPenzion U Zámku leží vedle zámku Lednice a 50 metrů od náměstí a nabízí klimatizované jednotky, bezplatné Wi-Fi a obchod s potravinami, který se nachází ve stejné budově jako penzion.

Apartmány mají vlastní plně vybavenou kuchyň a k pokojům patří společná kuchyň. Ve vlastní koupelně najdete sprchu.

V blízkosti penzionu jsou také půjčovny jízdních kol a cyklostezka. Další informace zde

Cena od: 1 130 Kč


Hotel Mario ****

Přesměrování na booking.comKlimatizovaný Hotel Mario se nachází v historické budově vedle náměstí u vchodu do zámecké zahrady, pouhých 200 metrů od zámku Lednice a památek zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO. Nabízí bezplatné Wi-Fi a bezplatné parkování.

Mario Hotel poskytuje pokoje vybavené satelitní TV a prostornou koupelnou se sprchou a fénem. Můžete využívat úschovnu kol.

Každé ráno se v jídelně podává snídaně formou bufetu. Další informace zde

Cena od: 1 703 Kč


Zamecky Hotel Lednice ****

Přesměrování na booking.comZámecký Hotel Lednice se nachází v obci Lednice, v areálu místního zámeckého parku, který je zapsaný na seznamu chráněných památek UNESCO, a nabízí vinný sklep, restauraci s terasou a nabídkou pokrmů české kuchyně, zdarma dostupné Wi-Fi i bezplatné parkoviště.

Všechny pokoje mají podlahy z tvrdého dřeva, minibar, LCD TV a výhled do parku nebo do ulice. K dispozici je také koupelna se sprchou.

Lednický zámecký park ukrývá celou řadu zajímavostí včetně Minaretu, Janova hradu, Apollonova chrámu nebo Chrámu Tří Grácií. Na požádání jsou zajišťovány projížďky v kočáru po parku nebo vyjížďky na člunech po lednických rybnících. Další informace zde

Cena od: 1 897 Kč


Spa Resort Lednice ****

Přesměrování na booking.comModerní 4hvězdičkový Spa Resort Lednice byl otevřen v červenci 2012 a nachází se v Lednicko-valtickém areálu zapsaném na seznamu světového dědictví UNESCO, pouhých 5 minut chůze od centra Lednice a lednického zámku. Nabízí wellness centrum a bezplatné Wi-Fi.

Některé z prostorných a moderně zařízených pokojů jsou klimatizované. Všechny pokoje pak mají kabelovou TV, posezení, minibar, koupelnu a balkon s výhledem na okolní krajinu.

Restaurace v hotelu Spa Resort Lednice má sluneční terasu a podává pokrmy české a mezinárodní kuchyně. Na požádání hotel zařídí projížďky na loďkách, ochutnávky vín a vyjížďky kočárem. Další informace zde

Cena od: 2 189 Kč


Další ubytování Lednice


Ceny u ubytování jsou pro dvě osoby za noc

TOPlist
Neustále přidáváme trasy