Zámek Moravská Třebová + rozhledna

Typ: Pěší (či sněžnice) Vzdálenost: 5.6 km Obtížnost: Těžká Převýšení: 156 m Hodnocení: 80/5

Svitavsko, Česká Republika

Mapa

Výškový profil
Body zájmu  

Zámek Moravská Třebová + rozhledna

Z parkoviště v Moravské Třebové u zámku se vydejte podle značení do areálu zámku. Po prohlédnutí zámku, který patří k nejvýznamnějším památkám ve střední Evropě, se můžete průchodem jít podívat na čtvercové náměstí T. G. Masaryka. Na náměstí se nachází Morový sloup a renesanční radnice s věží. 

 
 
 

Dále trasa pokračuje u zámku (na hlavní silnici u parkoviště) po červeném turistickém značení ulicí Jevíčská. Potom můžete pokračovat po červeném turistickém značení ulicí Dvorní a následně odbočit doleva do prudkého stoupání. Téměř na vrcholku stoupání odbočte doprava do lesa a pokračujte pěšinkou k rozcestí Nad Boršovem a rozhledně Pastýřka.

U odbočky do ulice Dvorní můžete pokračovat rovně po zeleném značení k rozcestníku Peklo - studánka, kde odbočíte doprava na rozcestí Nad Peklem a znovu doprava k rozcestí Nad Boršovem po červeném značení. Touto variantou jsme k rozhledně nešli, je delší, ale s mírnějším stoupání. 

Po vyhlídce s rozhledy se vraťte zpět k parkovišti :-). 

 

Prohlídkové okruhy zámku

Vstupné: Plné Snížené Rodinné
Středověká mučírna 70 40 200
Alchymistická laboratoř Mistra Bonaciny 60 40 180
Poklady Moravské Třebové 70 40 200
Jak se žilo na venkově 20 10  
Barevná planeta 20 10  

 

Otevírací doba zámku

DUBEN – ČERVEN
Út – Ne 10:00 – 16:00
ČERVENEC – SRPEN
Út – Ne 10:00 – 17:00
ZÁŘÍ – ŘÍJEN
Út – Ne 10:00 – 16:00
LISTOPAD – BŘEZEN

Nutné předem objednat, min. 10 osob.

zamek@ksmt.cz | +420 731 151 784
 

 

 • Parkoviště u zámku Parkoviště u zámku

  Výchozím bodem je placené parkoviště u zámku. Od parkoviště pokračujte do zámeckého areálu.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Zámek Moravská Třebová Zámek Moravská Třebová

  Moravskou Třebovou založil jako budoucí město Boreš z Rýzmberka v polovině 13. století. Zámek stojí na místě původního hradu a řadí se mezi nejvýznamnějším renesančním památkám ve střední Evropě. Ke konci 15. století se zde vůbec poprvé v českých zemích objevily tehdy moderní renesanční prvky (což dokazuje raně renesanční brána) a na začátku 17. století vznikla tři pozdně renesanční (manýristická) křídla podle italského stavitele. 

  V zámku se konají různé kulturní akce a výstavy. V areálu se nachází Zámecká kavárna.

  Prohlídkové okruhy

  Vstupné: Plné Snížené Rodinné
  Středověká mučírna 70 40 200
  Alchymistická laboratoř Mistra Bonaciny 60 40 180
  Poklady Moravské Třebové 70 40 200
  Jak se žilo na venkově 20 10  
  Barevná planeta 20 10  

  Otevírací doba

  DUBEN – ČERVEN
  Út – Ne 10:00 – 16:00
  ČERVENEC – SRPEN
  Út – Ne 10:00 – 17:00
  ZÁŘÍ – ŘÍJEN
  Út – Ne 10:00 – 16:00
  LISTOPAD – BŘEZEN

  Nutné předem objednat,
  min. 10 osob.

  zamek@ksmt.cz | +420 731 151 784

  www.zamekmoravskatrebova.cz

  Z nádvoří zámku můžete projít průchodem do Zámeckého náměstí a podívat se na čtvercové náměstí T. G. Masaryka, kde stojí Morový sloup. 

  Pokud chcete pokračovat rovnou k rozhledně, vraťte se zpět na hlavní silnici, odbočte doleva a pokračujte po červeném turistickém znační, které vás dovede až k rozhledně.

  * Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: Vstupné:
  Zámek Moravská Třebová Zámek Moravská Třebová Zámek Moravská Třebová Zámek Moravská Třebová Zámek Moravská Třebová Zámek Moravská Třebová
 • Náměstí T. G. Masaryka Náměstí T. G. Masaryka

  Na čtvercovém náměstí T. G. Masaryka v Moravské Třebové se nachází renesanční radnice, jejíž kuriozitou je věž z roku 1521, která nemá základy a Morový sloup z roku 1720 s hodnotnou sochařskou výzdobou. Sloup je tvorbou sochaře Jana Sturmera. 

  Od náměstí se vraťte zpět na hlavní silnici a pokračujte po červeném turistickém značení k rozhledně Pastýřka.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Rozhledna Pastýřka Rozhledna Pastýřka

  Dřevěná rozhledna s ocelovým schodištěm z roku 2009 se tyčí na vrcholu kopce ''Pastvisko''. Vyhlídková plocha je ve výšce 25 metrů nad zemí a celková výška rozhledny je 27 metrů. Cesta po úzkém schodišti na vyhlídkovou plošinu rozhledny není příjemná, ale budete odměněni krásnými výhledy na Moravskou Třebovou a okolí, Orlické hory, Bukovou horu, Jeseníky, masiv Králického Sněžníku, Zábřežskou vrchovinu a také zámek, který jste předtím navštívili (viz. foto).

  Otevřeno: Vstupné:
  Rozhledna Pastýřka Rozhledna Pastýřka Rozhledna Pastýřka Rozhledna Pastýřka Rozhledna Pastýřka Rozhledna Pastýřka Rozhledna Pastýřka Rozhledna Pastýřka Rozhledna Pastýřka Rozhledna Pastýřka Rozhledna Pastýřka Rozhledna Pastýřka

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště u zámku Parkoviště u zámku

  Výchozím bodem je placené parkoviště u zámku. Od parkoviště pokračujte do zámeckého areálu.

  Otevřeno: Vstupné:

Guest House Sherpa

Přesměrování na booking.comPenzion Sherpa se nachází v Moravské Třebové a nabízí sluneční terasu a výhled do zahrady. Na místě je k dispozici neplacené soukromé parkoviště.

Všechny pokoje jsou vybaveny TV s plochou obrazovkou a v některých je i posezení, kde můžete relaxovat po náročném dni. Nechybí ani rychlovarná konvice. Pokoj má koupelnu se sprchou, pantoflemi a bezplatnými toaletními potřebami. Penzion Sherpa poskytuje bezplatné Wi-Fi ve všech prostorách. Další informace zde

Cena pro 2 os/noc od: 973 Kč


Hotel Třebovská restaurace **

Přesměrování na booking.comTřebovská restaurace se nachází v Moravské Třebové a má vlastní restauraci a zdarma dostupné Wi-Fi. Na autobusovou zastávku je to 400 metrů a vlakové nádraží se nachází 1 km od hotelu.

Pokoje mají TV a koupelnu se sprchou a toaletou. V apartmánech navíc najdete i kuchyňský kout. Další informace zde

Cena pro 2 os/noc od: 1 081 Kč


Apartmány Cechovní ***

Přesměrování na booking.comApartmány Cechovní se nachází v Moravské Třebové, 46 km od Olomouce. Ubytování nabízí WiFi zdarma a saunu.

Všechny pokoje mají TV s plochou obrazovkou a satelitem. Některé jednotky mají terasu. Všechny pkoje jsou vybaveny kuchyňským koutem, myčkou, mikrovlnou troubou, vlastní koupelnou a k dispozici je také lednice a rychlovarná koncivce. Další informace zde

Cena pro 2 os/noc od: 2 202 Kč


TOPlist
Neustále přidáváme trasy