Zlatá Koruna, okolo Kletě, Holubov

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 25.8 km Obtížnost: Těžká Převýšení: 592 m Hodnocení: 60/5

České Budějovice a okolí, Česká Republika

Mapa

Výškový profil
Body zájmu  

Zlatá Koruna, okolo Kletě, Holubov

Doprava vlakem
Odkud: Datum:
Kam: Zlatá Koruna Čas:

 

Trasa na kole vám zabere přes 3 hodiny

Od nádraží ve Zlaté Koruně se dáte cestou, která vede za nádražím k hlavní silnici. Pak pokračujte doleva směrem nahoru. Kolem výběhu s koňmi se dostanete na silnici I. třídy, kde se dáte doprava a po 400m si hlídáte odbočku z hlavní silnice doleva do lesa. Zde se napojíte na cyklotrasu č. 1135. Cyklotrasy se držíte až do 1,7km vzdáleného rozcestí, kde vás táhne doprava dolů. Vy ovšem pojedete rovně neznačenou asfaltkou.

 
 
 

Na tomto úseku zvyšte ostražitost, protože můžete projíždět místem určeným pro těžbu dřeva. Také se připravte na strmější profil stoupání. Po zhruba 400m minete odbočku vlevo a jeďte rovně nahoru. Po pravé straně si můžete užít výhledy na zdejší les. Na vrcholu kopce dojedete k esíčkovitému rozcestí, kde se dáte nejdříve doprava a na dalším úseku rozcestí doleva. Pokračujte stále stoupáním, ale už ne tak strmým jako na začátku. Za dalších 500m přijedete k rozcestí U Modrého obrazu.

Na trojúhelníkovém rozcestí se dáte směrem k přístřešku se stolem. Je to ideální místo pro svačinku nebo se ukrýt před deštivou přeháňkou. Za posezením je rozcestník '' U Modrého obrazu'', za kterým se na rozcestí ve tvaru Y dáte doleva po cyklotrase č. 1166. Za zatáčkou vás zase čeká stoupání, ale s mírnějším profilem. Držíte se na asfaltce a trase č. 1166 až k rozcestí '' U hájovny Planský'', které jenom minete a pokračujete rovně.

 

Za rozcestím vás čeká první sjezd, který vystřídá následný proti kopec a po zhruba 500m vidíte další rozcestí. Toto rozcestí je ve tvaru Y. Pokud byste se chtěli podívat na vrchol Kletě dáte se doprava, když ne, pokračujte doleva. Dále se trasa netvoří jenom ze stoupání, ale také vás čeká pár příjemných sjezdů, na kterých si můžete trošku odpočinout a nabrat síly na proti kopce. Na této části si také užijete krásných výhledů do krajiny, kdy při dobrém počasí můžete zhlédnout Alpy. Držíte se stále na č. 1166 až dojedete k rozcestníku určeného pro běžkaře. Nemusíte si ho všímat a užijete si další sjezd, který je vlevo. V tomto sjezdu si opět určitě vychutnáte výhledy do krajiny.

Po 720m sjezdu pokračujte rovně u rozcestníku '' Uhlířská hájovna Hubert'' a poté přijedete k restauraci, kde se můžete občerstvit. Za penzionem na vás po chvíli čeká znovu sjezd, ve kterém si nezapomeňte přibrzdit abyste si mohli vychutnat další výhledy do krajiny. Tento sjezd je dlouhý přibližně 1,5km. Poté dojedete k rozcestí ve tvaru T, kde pokračujte po cyklotrase č. 1166 rovně.

Čeká na vás nepříjemné 1km dlouhé stoupání. Kterým dojedete až k rozcestí '' Pod Růžovým vrchem''. Na tomto rozcestí si můžete odpočinout a posvačit u sezení s přístřeškem. Po načerpání sil se dáte rovně, kde za chvíli narazíte na rozcestí ve tvaru Y. Tam se dáte doprava a po chvilce znovu doprava. Následuje stoupání s občasnými teráskami, na kterých jsou po pravé straně výhledy do krajiny a na jadernou elektrárnu Temelín.

 

 

Po vystoupání nahoru se držíte vlevo po trase č. 1168 a čeká vás sjezd . Po 2,3km strmého sjezdu jedete stále rovně dolů a nevšímáte si odbočky doleva na Holašovice. Ve sjezdu se to nebojte trošku pustit , protože nabranou rychlost určitě rádi využijete v následném stoupání. Za kopcem dorazíte k dalšímu rozcestí ve tvaru T, kde se dáte doleva směrem na Holubov. Na tomto rozcestí si také můžete užít výhledy na okolní vesničky a České Budějovice. Z rozcestí sjedete k placenému parkovišti Kleť. Na tomto krátkém sjezdu na vás čekají nástrahy v podobě štěrkovitého povrchu a velmi prudké zatáčky.

Dále se dáte doleva po silnici a sjezdem dojedete až do 850m vzdáleného Krasetína. Krasetín projedete po hlavní silnici, po které se dostanete až na nádraží v Holubově. 

Doprava vlakem
Odkud: Holubov Datum:
Kam: Čas:

  • Nádraží Zlatá Koruna

  • U Modrého obrazu

  • Rozhledna Kleť

  • Nádraží v Holubově

Fotogalerie

Ubytování Zlatá Koruna

Přesměrování na booking.comPenzion a kemp Koruna

Penzion a kemp Koruna se nachází blízko kláštera Zlatá Koruna, 300 metrů od centra města. Má zahradu s ohništěm, grilem a hotelovou restauraci s terasou. K dispozici je Wi-Fi a parkování zdarma.

Pokoje jsou vybavené satelitní TV. Součástí některých je také vlastní koupelna. Více informací zde

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comApartmán Zlata Koruna

Apartmán Zlatá Koruna se nachází v obci Zlatá Koruna, 1 km od stejnojmenného kláštera, a nabízí možnost ubytování s domácími mazlíčky, zdarma dostupné Wi-Fi i soukromé parkoviště.

Apartmán má vlastní koupelnu a kuchyňský kout vybavený mikrovlnnou troubou. Více informací zde

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comVakantiehuis Ourednik

Vakantiehuis Ouředník je prázdninový dům se zahradou a terasou, který se nachází v obci Zlatá Koruna.

Nechybí ani TV. Ve vlastní koupelně najdete sprchu. Více informací zde

 

Booking.com


Ubytování Český Krumlov

Přesměrování na booking.comPenzion Albatros ***

Penzion Albatros se nachází pouze 1 km od centra Českého Krumlova v jižních Čechách a nabízí pokoje s dlážděnými podlahami, TV a vlastní koupelnou. K dispozici budete mít také Wi-Fi zdarma a neplacené soukromé parkoviště.

V jídelně se podává snídaně a na letní terase s dřevěnými lavičkami si můžete vychutnat svůj oblíbený nápoj. Více informací zde

Cena od: 946 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion Globus

Penzion Globus se nachází na kraji Českého Krumlova, 5 minut jízdy od českokrumlovského zámku. Nabízí zahradu, vlastní neplacené parkoviště a v celé budově zdarma Wi-Fi.

Penzion Globus má pokoje s koupelnou, posezením a ledničkou. Některé disponují balkónem nebo terasou. Více informací zde

Cena od: ???

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPension Ferda

Tento rodinný penzion v Českém Krumlově má výhled na historické centrum města, kam je to odtud pěšky jen 10 minut. K dispozici je zde kulečníkový stůl, 2 společné kuchyňské kouty a bar. V pokojích je Wi-Fi zdarma a moderní koupelna.

Hosté penzionu Ubytování Ferda si mohou vychutnat osvěžující nápoje na terase nebo využít gril. Objednat si lze také snídaně. Více informací zde

Cena od: ???

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPension Nika ***

Pension Nika se nachází pouhých 700 metrů od historického centra Českého Krumlova a nabízí pokoje s vlastní koupelnou, satelitní TV a ventilátorem. Wi-Fi a parkování jsou k dispozici zdarma.

V okolní zahradě plné zeleně najdete menší sezonní bazén a letní terasu s grilem. Snídani si hosté mohou vychutnávat také v zimní zahradě. Více informací zde

Cena od: 1 351 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPension Vodotrysk ***

Pension Vodotrysk se nachází na poklidném místě nedaleko centra Českého Krumlova a je obklopený přírodou.

Budova penzionu je téměř 200 let stará a v empírovém stylu ji postavili Schwarzenberkové. Během rekonstrukce v roce 2006 byla přetvořena na penzion. Více informací zde

Cena od: 784 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comR-Penzion ***

Toto ubytování se nachází 3 minuty chůze od pláže. R-Penzion nabízí krytý bazén, zahradu s terasou na opalování a Wi-Fi zdarma. Nachází se na tichém předměstí Českého Krumlova, 10 minut chůze od centra města.

Pokoje mají lednici, TV, posezení, výhled na město a do zahrady a koupelnu se sprchou a v apartmá najdete i pohovku. Více informací zde

Cena od: 803 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comUbytování Jelínková

Ubytování Jelínková se nachází v Českém Krumlově, jen 500 metrů od historického centra zapsaném na seznamu UNESCO. Nabízí bezplatné Wi-Fi připojení a zahradu.

Apartmá má výhled na město, ledničku, rychlovarnou konvici a koupelnu se sprchou. Více informací zde

Cena od: ???

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion Weber ***

Tento útulný penzion v centru malebného města Český Krumlov se nachází v půvabné historické budově, která byla pečlivě zrekonstruována.

Kromě vkusně zařízených pokojů se satelitní TV a společné kuchyně je na místě k dispozici také kosmetický salon s kadeřnictvím, pedikúra, manikúra, masáže a solárium, stejně jako lékařské služby. Český Krumlov, který je proslulý svou nádhernou architekturou, unikátním historickým centrem a zámkem, býval kdysi domovem slavného malíře Egona Schieleho, jehož díla mohou dnes návštěvníci obdivovat v muzeu nesoucím jeho jméno. Více informací zde

Cena od: 540 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comSport Motel

Sport Motel se nachází v Českém Krumlově, 10 minut chůze od historického centra a zámku. Ve všech prostorách je k dispozici bezplatné Wi-Fi. Na místě je možné zdarma zaparkovat na soukromém parkovišti.

Sport Motel nabízí pokoje vybavené TV. Některé mají vlastní koupelnu a jiné společnou. Více informací zde

Cena od: 700 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPension U Kapličky ***

Pension U Kapličky se nachází v Českém Krumlově, 200 metrů od historického hlavního náměstí. Sídlí v budově z roku 1620, jejíž součástí je i galerie, a nabízí zahradu a dětské hřiště. Je zde zdarma dostupné Wi-Fi.

Pokoje i apartmá jsou vybavené satelitní TV a ledničkou a mají posezení a koupelnu se sprchou nebo vanou, kde jsou zdarma připravené toaletní potřeby a fén. Je z nich výhled na město. Více informací zde

Cena od: 2 486 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPension Rozmarýna ***

Pension Rozmarýna se nachází ve zrekonstruované historické budově ze 16. století a nabízí rustikální pokoje a apartmány s bezplatným Wi-Fi. V jídelně penzionu se každý den podává snídaně.

Penzion Rozmarýna má pokoje zařízené v pastelových barvách, které mají dřevěné podlahy, masivní dřevěný nábytek, satelitní LCD TV a posezení. V koupelně se sprchou jsou zdarma připraveny toaletní potřeby. Více informací zde

Cena od: 2 702 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion Gerta

Penzion Gerta se nachází 10 minut chůze od centra města Český Krumlov chráněném organizací UNESCO a nabízí okouzlující zahradu s jezírkem a letním venkovním bazénem, bezplatné Wi-Fi a bezplatné parkování u penzionu. Každý pokoj má vlastní koupelnu.

Každé ráno se podává snídaně a v létě můžete také využít gril na zahradě. K obchodům s potravinami a restauracím se dojdete za 5 až 10 minut. Více informací zde

Cena od: 946 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comHotel Garni Villa Beatika ***

Hotel Garni Villa Beatika se nachází v Českém Krumlově a poskytuje Wi-Fi zdarma.

Všechny pokoje jsou přístupné po schodech a mají satelitní TV, minibar, posezení a rychlovarnou konvici. Ve koupelně pokojů je vana nebo sprcha, fén a bezplatné toaletní potřeby. Kromě toho se můžete také těšit na hezký výhled do zahrady. Více informací zde

Cena od: 1 115 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPension Athanor ***

Penzion Athanor sídlí v citlivě zrekonstruované historické budově v Českém Krumlově, pouhých 300 metrů od historického centra města. Nabízí luxusní ubytování, kde historické prvky vhodně kontrastují se špičkovým moderním vybavením. Bezplatné parkování je k dispozici.

Penzion Athanor má pokoje vyzdobené reprodukcemi obrazů Egona Schieleho a najdete v nich TV s plochou obrazovkou a posezení. Wi-Fi je dostupné zdarma. Ve vybavení některých pokojů je klimatizace, vířivka nebo sauna, a některé jsou v místnostech s renesančními klenutými stropy s freskami. Více informací zde

Cena od: 1 297 Kč

 

Booking.com


TOPlist
Neustále přidáváme trasy