Zlatá koruna, Římov, Záluží a zpět

Typ: Cyklo trasa Vzdálenost: 42.8 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 234 m Hodnocení: 40/5

České Budějovice a okolí, Česká Republika

Mapa

Výškový profil
Body zájmu  

Zlatá koruna, Římov, Záluží a zpět

Jak k parkovišti? Klikněte si na kolonku parkoviště, poté na bod v mapě a potvrdíte tlačítkem OK. Pokud chcete najít trasu, jak se dostat na parkoviště, kliknete na ''Jak se tam dostanu''. Zvolíte svůj výchozí bod a načtou se vám varianty, jak se k parkovišti dostanete. 

 Vyhledat ubytování v okolí

Z nádraží se dejte k hlavní silnici. Na hlavní silnici odbočte doprava a po hlavní silnici sjeďte na rozcestí Zlatá Koruna, na tomto rozcestí pokračujte rovně a prohlédněte si klášter Zlatá Koruna. Po prohlídce se vraťte na hlavní silnici a pokračujte k řece, za kterou odbočte doleva. 

 

 

Podél řeky dojedete za necelých 700 m k „Rozcestí v lese", kde odbočíte doprava. Tady vás čeká velmi nepříjemné, strmé a půl kilometru dlouhé stoupání. Na konci stoupání projedete kolem kaštanu až do vesničky Štěkře.

Na křižovatce ve Štěkřích odbočíte doprava. Následné 2 km se držte po stejné cestě, až dojedete k místu, kde se silnice kříží s hlavní silnicí I. třídy. Zde s opatrností přejděte rovně a pokračujte po silnici III. třídy jako tomu bylo doposud. Minete osadu Sklář a dojedete až do 1,5 km vzdálené vsi Černice.

V Černicích minete rozcestník a pokračujete rovně. Za chvilku dojedete k malebnému kostelíku, u kterého zahněte doleva. V křižovatce na konci vesničky pokračujte rovně. V dálce vidíte značku určující konec vsi.

 

Další vesničkou, kterou projedete je necelé 2 km vzdálené Mojné. Mojné projedete z vašeho pohledu po levém břehu rybníčka. Znovu přejděte hlavní silnici I. třídy a za 200 m na rozcestí ve tvaru Y se dejte doprava.

Na tomto úseku se po kilometru rozloučíte s asfaltovou cestou a budete pokračovat po polní cestě. Po ní pojedete zhruba 700 metrů. V Skřidlech se povrch cesty změní znovu na asfaltový. U kapličky na rozcestí ve Skřídlech se dejte vlevo. Na konci vesnice znovu končí asfaltový povrch, dál pokračujete po zpevněné polní cestě. Zanedlouho u silážní jámy odbočíte doprava k železničnímu přejezdu. Za ním si pohlídejte v zahrádkářské kolonii odbočku doleva. Po projetí kolonie po velmi špatné a rozbité cestě se dostanete k rozcestí, na kterém se držte vpravo.

Přejděte další velmi frekventovanou silnici I. třídy a na následném rozcestí zahněte doprava. Tady se rozjeďte z kopce, protože vás čeká stoupání až k autobusovému nádraží ve Velešíně. Minete ho rovně a za kostelem odbočíte doleva. Mírným sjezdem dojedete k rozcestí ve tvaru Y, kde se držte vlevo a na následném rozcestí Y také vlevo. Za chvíli se vám asfaltová cesta změní na polní. Po ní dojedete až k trojúhelníkovému rozcestí. Na tomto rozcestí se vydejte doprava do lesa.

Lesem se po necelých 700 m dostanete k rozcestníku „Velešín (u kamenné věže)". Zde se dáte nejdříve doprava ke kamenné věži, kam dojedete podle turistických značek na stromech. Na tomto místě si můžete prohlédnout základy kamenné věže i vodní nádrž Římov. Po prohlídce se vrátíte stejnou cestou zpět na rozcestí „Velešín (u kamenné věže)" a vydáte se dolů směrem na Římov. Je zde úzká cesta, proto si dejte pozor na projíždějící automobily. Dojeďte až na rozcestí ve tvaru T, na kterém se dáte doprava a po hlavní silnici dojedete až k rozcestníku „Horní Římov". Tento rozcestník jenom minete a nevadí, pokud ho nezaregistrujete, protože se držíte stále po hlavní silnici. Klesáním dojedete až ke kostelu v Římově.

Na náměstíčku v Římově odbočíte z hlavní silnice doleva a ulicí K Loučení se dostanete na rozcestí s osmihrannou kapličkou Loučení Ježíše s pannou Marii. Za kaplí pokračujte rovně a hned doprava.Zde se napojíte na trasu č. 1198. Mírným sjezdem, ve kterém vás přibrzdí vyvýšený zpomalovací pruh, se dostanete mezi domky. Zde odbočte doleva a při výjezdu z osady se silnice stane polní cestou. Pokračujte stoupáním okolo rybníka. Cesta vás zavede do lesa (že jedete správně vám napoví žlutá cedulka 1198). V následném rozcestí v lese se držíte rovně značení. Za rozcestím následuje krátký, ale nebezpečný sjezd až k lávce přes potok. Za lávkou je to již jenom kousek k rozcestí s kapličkou. U ní se dáte doprava a napojíte na asfaltku.

Nikam neodbočujte, dokud vás cesta nedovede k rozcestí v Plavnici. Na tomto rozcestí odbočte doleva a táhlým stoupáním se dostanete až k trati. Plavnická ulice vás dovede až na náměstí s rybníkem, kde odbočíte doleva. Po hlavní komunikaci se dostanete k podjezdu pod hlavní silnicí, za kterým odbočíte druhou odbočkou vlevo na Rančice a Opalice. Zde se napojíte na velmi dobře značenou cyklotrasu č. 7 (dríve č. 12), která vás dovede zpět do Zlaté Koruny. Projedete vesničkou Rančice, za níž vás čeká krátký a prudší sjezd s následným proti kopcem do vesničky Opalice. V těchto místech si dejte pozor na protijedoucí automobily.

V Opalicích se na rozcestí ve tvaru Y dejte doleva směrem na Radostice, kde odbočíte doprava na Čertyni. V Čertyni dojedete na rozcestí ve tvaru T, kde odbočíte doleva na Záluží. Tam na návsi odbočíte doprava a po 200 m u lípy odbočíte opět doprava k pomníku amerického pilota a dále ke keltskému hradišti. Poté se stejnou cestou vrátíte zpět do Záluží a odbočíte doprava.

V nedalekých Štěkřích se na konci vsi, ještě před cedulí Štěkře, dáte doprava. Na tomto místě chybí značka cyklotrasy č. 7 (dříve č.12). Za Štěkřemi minete rovně rozcestí u kaštanu a ještě před vjezdem do lesa vás informační tabule upozorní na velmi nebezpečný sjezd. U řeky Vltavy odbočte vlevo a po chvilce se dostanete k mostu, který vede do Zlaté Koruny. Na návsi odbočte doprava podél úřadu ke klášteru. Po prohlídce kláštera se buď vrátíte přes řeku na parkoviště, nebo pokračujete nahoru k vlakovému nádraží. 

 

Link na vlakové spojení

 
 
 

 • Nádraží Zlatá Koruna Nádraží Zlatá Koruna

  Výchozí bod trasy.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Klášter Zlatá Koruna Klášter Zlatá Koruna

  Klášter byl založen r. 1263 Přemyslem Otakarem II. a dnes je pokládán jako jeden z nejcennějších komplexů gotické architektury ve střední Evropě. Doporučujeme prohlídku, kde zajisté zjistíte více zajímavostí o klášteru. Poslední prohlídka se koná vždy pul hodnu před koncem otevírací doby. Od 12:00 - 13:00 je polední pauza. 

  Poslední aktualizace 3. 4. 2017

  Otevřeno: Duben - Květen
  úterý - neděle 09:00 - 15:30
  Červen - Srpen
  úterý - neděle 09:00 - 16:30
  Září - Říjen
  úterý - neděle 09:00 - 15:30

  * Pokud vychází na pondělí státní svátek, je klášter otevřen, ale v tomto případě je objekt uzavřen v úterý.
  Vstupné: Cena: 100 Kč
  Snížená: 70 Kč
  Rodinná: 250 Kč
  Klášter Zlatá Koruna Klášter Zlatá Koruna Klášter Zlatá Koruna
 • Parkoviště u řeky pod Zlatou Korunou Parkoviště u řeky pod Zlatou Korunou

  Pokud jste na okruh přijeli autem zaparkujte na místním parkovišti u řeky. Od parkoviště pokračujte podél a po proudu řeky.

  Otevřeno: Vstupné:
  Parkoviště u řeky pod Zlatou Korunou Parkoviště u řeky pod Zlatou Korunou
 • Kostelík v Černicích Kostelík v Černicích

  Gotický kostel, který vznikl pravděpodobně v 13. - 15. století.

  Otevřeno: Vstupné:
  Kostelík v Černicích cesta, kterou jedete dál
 • Základy Kamenné věže Základy Kamenné věže

  Dnes zde bohužel uvidíte pouze základy Kamenné věže. Archeologický výzkum v roce 1976 potvrdil existenci hradu ze 13. století. Byly zde nalezeny zlomky keramických nádob z doby bronzové (2000 - 800 př. n. l.). 

  Otevřeno: Vstupné:
  Základy Kamenné věže Základy Kamenné věže Výhled na Římovskou přehradu.
 • Nebezpečný sjezd Nebezpečný sjezd

  Strmý sjezd po velmi špatném povrchu.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Pomník sestřeleného amerického pilota Pomník sestřeleného amerického pilota

  V posledních dnech II. Světové války tragicky zahynuli dva američtí piloti. Sestřeleni byli nad letištěm Planá. 

  Otevřeno: Vstupné:
  Pomník sestřeleného amerického pilota Pomník sestřeleného amerického pilota Pomník sestřeleného amerického pilota
 • Hradiště Záluží Hradiště Záluží

  Přírodní památka a evropsky významná lokalita.

  Otevřeno: Vstupné:
  Severní strana hradiště Hradiště Záluží

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště u řeky pod Zlatou Korunou Parkoviště u řeky pod Zlatou Korunou

  Pokud jste na okruh přijeli autem zaparkujte na místním parkovišti u řeky. Od parkoviště pokračujte podél a po proudu řeky.

  Otevřeno: Vstupné:
  Parkoviště u řeky pod Zlatou Korunou Parkoviště u řeky pod Zlatou Korunou

Ubytování Zlatá Koruna

Přesměrování na booking.comPenzion a kemp Koruna

Penzion a kemp Koruna se nachází blízko kláštera Zlatá Koruna, 300 metrů od centra města. Má zahradu s ohništěm, grilem a hotelovou restauraci s terasou. K dispozici je Wi-Fi a parkování zdarma.

Pokoje jsou vybavené satelitní TV. Součástí některých je také vlastní koupelna. Více informací zde

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comApartmán Zlata Koruna

Apartmán Zlatá Koruna se nachází v obci Zlatá Koruna, 1 km od stejnojmenného kláštera, a nabízí možnost ubytování s domácími mazlíčky, zdarma dostupné Wi-Fi i soukromé parkoviště.

Apartmán má vlastní koupelnu a kuchyňský kout vybavený mikrovlnnou troubou. Více informací zde

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comVakantiehuis Ourednik

Vakantiehuis Ouředník je prázdninový dům se zahradou a terasou, který se nachází v obci Zlatá Koruna.

Nechybí ani TV. Ve vlastní koupelně najdete sprchu. Více informací zde

 

Booking.com


Ubytování Český Krumlov

Přesměrování na booking.comPenzion Albatros ***

Penzion Albatros se nachází pouze 1 km od centra Českého Krumlova v jižních Čechách a nabízí pokoje s dlážděnými podlahami, TV a vlastní koupelnou. K dispozici budete mít také Wi-Fi zdarma a neplacené soukromé parkoviště.

V jídelně se podává snídaně a na letní terase s dřevěnými lavičkami si můžete vychutnat svůj oblíbený nápoj. Více informací zde

Cena od: 946 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion Globus

Penzion Globus se nachází na kraji Českého Krumlova, 5 minut jízdy od českokrumlovského zámku. Nabízí zahradu, vlastní neplacené parkoviště a v celé budově zdarma Wi-Fi.

Penzion Globus má pokoje s koupelnou, posezením a ledničkou. Některé disponují balkónem nebo terasou. Více informací zde

Cena od: ???

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPension Ferda

Tento rodinný penzion v Českém Krumlově má výhled na historické centrum města, kam je to odtud pěšky jen 10 minut. K dispozici je zde kulečníkový stůl, 2 společné kuchyňské kouty a bar. V pokojích je Wi-Fi zdarma a moderní koupelna.

Hosté penzionu Ubytování Ferda si mohou vychutnat osvěžující nápoje na terase nebo využít gril. Objednat si lze také snídaně. Více informací zde

Cena od: ???

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPension Nika ***

Pension Nika se nachází pouhých 700 metrů od historického centra Českého Krumlova a nabízí pokoje s vlastní koupelnou, satelitní TV a ventilátorem. Wi-Fi a parkování jsou k dispozici zdarma.

V okolní zahradě plné zeleně najdete menší sezonní bazén a letní terasu s grilem. Snídani si hosté mohou vychutnávat také v zimní zahradě. Více informací zde

Cena od: 1 351 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPension Vodotrysk ***

Pension Vodotrysk se nachází na poklidném místě nedaleko centra Českého Krumlova a je obklopený přírodou.

Budova penzionu je téměř 200 let stará a v empírovém stylu ji postavili Schwarzenberkové. Během rekonstrukce v roce 2006 byla přetvořena na penzion. Více informací zde

Cena od: 784 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comR-Penzion ***

Toto ubytování se nachází 3 minuty chůze od pláže. R-Penzion nabízí krytý bazén, zahradu s terasou na opalování a Wi-Fi zdarma. Nachází se na tichém předměstí Českého Krumlova, 10 minut chůze od centra města.

Pokoje mají lednici, TV, posezení, výhled na město a do zahrady a koupelnu se sprchou a v apartmá najdete i pohovku. Více informací zde

Cena od: 803 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comUbytování Jelínková

Ubytování Jelínková se nachází v Českém Krumlově, jen 500 metrů od historického centra zapsaném na seznamu UNESCO. Nabízí bezplatné Wi-Fi připojení a zahradu.

Apartmá má výhled na město, ledničku, rychlovarnou konvici a koupelnu se sprchou. Více informací zde

Cena od: ???

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion Weber ***

Tento útulný penzion v centru malebného města Český Krumlov se nachází v půvabné historické budově, která byla pečlivě zrekonstruována.

Kromě vkusně zařízených pokojů se satelitní TV a společné kuchyně je na místě k dispozici také kosmetický salon s kadeřnictvím, pedikúra, manikúra, masáže a solárium, stejně jako lékařské služby. Český Krumlov, který je proslulý svou nádhernou architekturou, unikátním historickým centrem a zámkem, býval kdysi domovem slavného malíře Egona Schieleho, jehož díla mohou dnes návštěvníci obdivovat v muzeu nesoucím jeho jméno. Více informací zde

Cena od: 540 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comSport Motel

Sport Motel se nachází v Českém Krumlově, 10 minut chůze od historického centra a zámku. Ve všech prostorách je k dispozici bezplatné Wi-Fi. Na místě je možné zdarma zaparkovat na soukromém parkovišti.

Sport Motel nabízí pokoje vybavené TV. Některé mají vlastní koupelnu a jiné společnou. Více informací zde

Cena od: 700 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPension U Kapličky ***

Pension U Kapličky se nachází v Českém Krumlově, 200 metrů od historického hlavního náměstí. Sídlí v budově z roku 1620, jejíž součástí je i galerie, a nabízí zahradu a dětské hřiště. Je zde zdarma dostupné Wi-Fi.

Pokoje i apartmá jsou vybavené satelitní TV a ledničkou a mají posezení a koupelnu se sprchou nebo vanou, kde jsou zdarma připravené toaletní potřeby a fén. Je z nich výhled na město. Více informací zde

Cena od: 2 486 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPension Rozmarýna ***

Pension Rozmarýna se nachází ve zrekonstruované historické budově ze 16. století a nabízí rustikální pokoje a apartmány s bezplatným Wi-Fi. V jídelně penzionu se každý den podává snídaně.

Penzion Rozmarýna má pokoje zařízené v pastelových barvách, které mají dřevěné podlahy, masivní dřevěný nábytek, satelitní LCD TV a posezení. V koupelně se sprchou jsou zdarma připraveny toaletní potřeby. Více informací zde

Cena od: 2 702 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPenzion Gerta

Penzion Gerta se nachází 10 minut chůze od centra města Český Krumlov chráněném organizací UNESCO a nabízí okouzlující zahradu s jezírkem a letním venkovním bazénem, bezplatné Wi-Fi a bezplatné parkování u penzionu. Každý pokoj má vlastní koupelnu.

Každé ráno se podává snídaně a v létě můžete také využít gril na zahradě. K obchodům s potravinami a restauracím se dojdete za 5 až 10 minut. Více informací zde

Cena od: 946 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comHotel Garni Villa Beatika ***

Hotel Garni Villa Beatika se nachází v Českém Krumlově a poskytuje Wi-Fi zdarma.

Všechny pokoje jsou přístupné po schodech a mají satelitní TV, minibar, posezení a rychlovarnou konvici. Ve koupelně pokojů je vana nebo sprcha, fén a bezplatné toaletní potřeby. Kromě toho se můžete také těšit na hezký výhled do zahrady. Více informací zde

Cena od: 1 115 Kč

 

Booking.com


Přesměrování na booking.comPension Athanor ***

Penzion Athanor sídlí v citlivě zrekonstruované historické budově v Českém Krumlově, pouhých 300 metrů od historického centra města. Nabízí luxusní ubytování, kde historické prvky vhodně kontrastují se špičkovým moderním vybavením. Bezplatné parkování je k dispozici.

Penzion Athanor má pokoje vyzdobené reprodukcemi obrazů Egona Schieleho a najdete v nich TV s plochou obrazovkou a posezení. Wi-Fi je dostupné zdarma. Ve vybavení některých pokojů je klimatizace, vířivka nebo sauna, a některé jsou v místnostech s renesančními klenutými stropy s freskami. Více informací zde

Cena od: 1 297 Kč

 

Booking.com


TOPlist
Neustále přidáváme trasy