Zřícenina hradu Maškovec u Kamenného Újezdu

Typ: Pěší (či sněžnice) Vzdálenost: 2.1 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 77 m Hodnocení: 40/5

České Budějovice a okolí, Česká Republika

Mapa

Výškový profil
Body zájmu  

Zřícenina hradu Maškovec u Kamenného Újezdu

Jak k parkovišti:

- Pojedete-li od Českých Budějovic, sjedete u Kamenného Újezda z hlavní silnice. Hned za sjezdem odbočíte opět vpravo na Březí. Z této silnice odbočíte vlevo již po sto metrech. Po kilometru jízdy přijedete na rozcestí ve tvaru T a zde odbočíte vlevo k nedalekému parkovišti.

 
 
 

- Přijedete-li od Českého Krumlova, sjedete u Kamenného Újezda, podjedete silnici, kterou jste přijeli a za ní odbočíte doprava na Březí. Po sto metrech odbočíte vlevo. Na rozcestí ve tvaru T odbočíte vlevo k parkovišti. 

 Vyhledat ubytování v okolí

Popis:

Od občerstvení na Hvízdalce se vraťte kousek směrem, odkud jste přijeli a před listnatým lesíkem odbočte doleva na louku. Modré turistické značení vás dovede ke zřícenině hradu Maškovec a nádherné vyhlídce na řeku Vltavu. Dbejte zde zvýšené opatrnosti!

 

 • Občerstvení na Hvízdalce (výchozí bod) Občerstvení na Hvízdalce (výchozí bod)

  Zde se nachází malé parkoviště. V turistické sezoně můžete posedět v místním občerstvení.

  Otevřeno: Vstupné:
 • Zřícenina hradu Maškovec Zřícenina hradu Maškovec

  Hrad byl pravděpodobně vystavěn v polovině 14. století majiteli Kamenného Újezda. V druhé polovině 15. století je hrad uváděn jako zbořený. V 19. století byl hrad rozebrán a materiál rozprodán na stavební účely. Dochovaly se zde zbytky zdí, valy a příkopy. Dbejte zde zvýšené opatrnosti. K řece Vltavě je ze skály 35 metrů příkrý sráz.

  Otevřeno: Vstupné:
  Zřícenina hradu Maškovec Zřícenina hradu Maškovec Zřícenina hradu Maškovec

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Občerstvení na Hvízdalce (výchozí bod) Občerstvení na Hvízdalce (výchozí bod)

  Zde se nachází malé parkoviště. V turistické sezoně můžete posedět v místním občerstvení.

  Otevřeno: Vstupné:

Booking.com

Přesměrování na booking.comPension-Restaurant Stilec ***

Jihočeský Pension-Restaurant Štilec se nachází na břehu jezera Štilec, na cestě mezi Českými Budějovicemi (12 km) a Českým Krumlovem (10 km).

Štilec je vzdálený 1 km od Kamenného Újezdu a nabízí klimatizovanou restauraci s letní terasou. K dispozici je také otevřené ohniště ke grilování.

Hosté si mohou zapůjčit horská kola nebo rybařit na jezeře. Více informací zde

Cena od: 547 Kč

 


Přesměrování na booking.comPension - Restaurant Bartochov ***

Pension - Restaurant Bartochov se nachází v obci Kamenný Újezd, 12 km od Českého Krumlova a Českých Budějovic, a nabízí restauraci. Na místě je bezplatné Wi-Fi dostupné ve všech prostorách a neplacené soukromé parkoviště.

Pokoje mají TV a vlastní koupelnu se sprchou. Součástí některých je i pohodlné posezení. Více informací zde

Cena od:405 Kč

 


Přesměrování na booking.comPenzion Kameňák

Penzion Kameňák se nachází v Kamenném Újezdě, 9 km od Českých Budějovic. V jeho zahradě najdete dětské hřiště, basketbalové hřiště, posezení, příslušenství pro grilování a ruský bowling. Nabízí bezplatné Wi-Fi připojení a soukromé parkoviště zdarma.

Penzion Kameňák má pokoje s posezením, mikrovlnnou troubou, lednicí, koupelnou a vlastním vchodem ze zahrady. Více informací zde

Cena od: 594 Kč

 


Přesměrování na booking.comU Libky

Apartmány U Libky se nacházejí v Kamenném Újezdě, 9 km od Českého Krumlova, a nabízejí zdarma dostupné Wi-Fi, zahradu i bezplatné soukromé parkoviště.

Součástí apartmánů je satelitní TV s plochou obrazovkou, kuchyňský kout s mikrovlnnou troubou, toustovačem, lednicí, varnou deskou a rychlovarnou konvicí a v některých případech také posezení a/nebo jídelní část. Více informací zde

Cena od: ???

 


TOPlist
Neustále přidáváme trasy