Zřícenina hradu Velešín

Typ: Pěší (či sněžnice) Vzdálenost: 3.1 km Obtížnost: Snadná Převýšení: 55 m Hodnocení: 40/5

České Budějovice a okolí, Česká Republika

Mapa

Výškový profil
Body zájmu  

Zřícenina hradu Velešín

Naproti restauraci v Sedlci se vydejte dle značení k nedaleké zřícenině hradu Velešín. Až projdete lesíkem na druhou louku, držte se vpravo směrem na komín továrny až k lesu. Pěšina v lese vás dovede až na místo.

 Vyhledat ubytování v okolí

Severním směrem na druhém břehu přehrady se nachází hradiště Strahov a zbytky Kamenné věže. Výlet k těmto místům najdete zde, pouze si výlet zkraťte z Velešína: Zlatá koruna, Římov, Záluží a zpět.

 
 
 

 • Parkoviště Sedlce Parkoviště Sedlce

  Naproti hospodě v osadě Sedlce se nachází výchozí bod trasy.

  Otevřeno: Vstupné:
  Parkoviště Sedlce Parkoviště Sedlce K hradu pokračujte touto cestou.
 • Zřícenina hradu Velešín Zřícenina hradu Velešín

  Zmínky o původu vzniku tohoto hradu se rozcházejí, věříme tedy informačním cedulím, které se nacházejí přímo na místě. Podle těchto informací patří hrad Velešín k vůbec nejstarším kamenným hradům založeným v Čechách a pravděpodobně jej založil Václav I. k ochraně jižních hranic českého království. Jsou zde velmi hezké pohledy na přehradu Římov.

  Otevřeno: Vstupné:
  Zřícenina hradu Velešín Zřícenina hradu Velešín Zřícenina hradu Velešín Zřícenina hradu Velešín Zřícenina hradu Velešín Zřícenina hradu Velešín Zřícenina hradu Velešín Zřícenina hradu Velešín Zřícenina hradu Velešín

Poznámka: Kliknutím na ikonku Vám bude zobrazena trasa.

 • Parkoviště Sedlce Parkoviště Sedlce

  Naproti hospodě v osadě Sedlce se nachází výchozí bod trasy.

  Otevřeno: Vstupné:
  Parkoviště Sedlce Parkoviště Sedlce K hradu pokračujte touto cestou.

Přesměrování na booking.comPenzion Kolo

Penzion Kolo ve Velešíně nabízí zdarma Wi-Fi.

Pokoje mají posezení a koupelnu se sprchou a toaletou. V apartmánech je navíc kuchyňský kout s jídelní částí a obývací prostor s pohovkou.

V Penzionu Kolo můžete využívat také zahradu s terasou a grilem a společenskou místnost. Na místě i v okolí se lze věnovat celé řadě aktivit, například cyklistice a pěší turistice. Za parkování u penzionu se neplatí. Více informací zde

 


Přesměrování na booking.comPension Libra

Penzion Libra se nachází ve městě Velešín a nabízí možnost ubytování s domácími mazlíčky, zdarma dostupné Wi-Fi i bezplatné soukromé parkoviště umístěné před budovou. Parkovat lze také v okolí ubytování.

Součástí pokojů je posezení, TV s plochou obrazovkou, koupelna, toaleta i kuchyňský kout s rychlovarnou konvicí a mikrovlnnou troubou. V apartmánu najdete také jídelní část a pohovku. Více informací zde

Cena od: 1 081 Kč

 


Ubytování Kamenný Újezd

Přesměrování na booking.comPension-Restaurant Stilec ***

Jihočeský Pension-Restaurant Štilec se nachází na břehu jezera Štilec, na cestě mezi Českými Budějovicemi (12 km) a Českým Krumlovem (10 km).

Štilec je vzdálený 1 km od Kamenného Újezdu a nabízí klimatizovanou restauraci s letní terasou. K dispozici je také otevřené ohniště ke grilování.

Hosté si mohou zapůjčit horská kola nebo rybařit na jezeře. Více informací zde

Cena od: 547 Kč

 


Přesměrování na booking.comPension - Restaurant Bartochov ***

Pension - Restaurant Bartochov se nachází v obci Kamenný Újezd, 12 km od Českého Krumlova a Českých Budějovic, a nabízí restauraci. Na místě je bezplatné Wi-Fi dostupné ve všech prostorách a neplacené soukromé parkoviště.

Pokoje mají TV a vlastní koupelnu se sprchou. Součástí některých je i pohodlné posezení. Více informací zde

Cena od:405 Kč

 


Přesměrování na booking.comPenzion Kameňák

Penzion Kameňák se nachází v Kamenném Újezdě, 9 km od Českých Budějovic. V jeho zahradě najdete dětské hřiště, basketbalové hřiště, posezení, příslušenství pro grilování a ruský bowling. Nabízí bezplatné Wi-Fi připojení a soukromé parkoviště zdarma.

Penzion Kameňák má pokoje s posezením, mikrovlnnou troubou, lednicí, koupelnou a vlastním vchodem ze zahrady. Více informací zde

Cena od: 594 Kč

 


Přesměrování na booking.comU Libky

Apartmány U Libky se nacházejí v Kamenném Újezdě, 9 km od Českého Krumlova, a nabízejí zdarma dostupné Wi-Fi, zahradu i bezplatné soukromé parkoviště.

Součástí apartmánů je satelitní TV s plochou obrazovkou, kuchyňský kout s mikrovlnnou troubou, toustovačem, lednicí, varnou deskou a rychlovarnou konvicí a v některých případech také posezení a/nebo jídelní část. Více informací zde

Cena od: ???

 


TOPlist
Neustále přidáváme trasy