Ubytování Slovenský kras

Městečko Rožňava na jihovýchodním Slovensku obklopuje soubor jeskyní a propastí NP Slovenský kras, který je chráněný od roku 1995 UNESCO. Tato rozlehlá oblast zasahuje na území Maďarské republiky, kde se to jeskyněmi jenom hemží, zejména ve východní části parku Aggtelek severně nad městečkem Bódvaszilas. Městečko Aggtelek, po kterém je nazván kras na maďarské straně (Aggtelecký kras), se nachází hned za hranicí se Slovenskou republikou. Cestou k tomuto městečku se nachází největší jeskyně Slovenského krasu Domica. Jeskyně tvoří spolu s maďarskou jeskyní Baradla komplex o celkové délce 23 km. Pro veřejnost je na slovenské straně zpřístupněno 1315 m a je možno absolovovat i krátkou plavbu na říčce Styx. Jeskyně Domica není zajímavá jenom krápníkovou výzdobou a kaskádovými vodopády, ale také zjištěním, že byla osídlena již před 5000 tisíci lety v období neoliotu. V prostorách jeskyně Domica byly nalezeny pozůstatky ohnišť a střepy z nádob. V jeskyni žije 16 druhů netopýrů.

Gombasacká jeskyně: nachází se mezi Rožňavou a obcí Plešivec. Trasa je dlouhá 285 m. Jeskyně je unikátní svou brčkovou výzdobou, která v některých místech připomíná kamenný déšt. U hranice najdete jeskyni Domika. Přístupná Siľická ľadnica se nachází JV od Gombasacké jeskyně (žluté turistické značení).

Krásnohorská jeskyně: jižně pod Rožňavou (Krásnohorská Dlhá Lůka). Vhodná i pro děti starší 6 let. Navštívíte Síň Obrů zde dojdete ke Kvapľu rožňavských jeskyňářů. Tento 34 m vysoký krápník byl donedávna zapsán v Guinessově knize rekordů, jako největší na světě.

Na mapě jsou pojmenované špendlíky u zajímavostí. Pro náhled rozklikni.

Mapa se špendlíky

 

Ubytování

Penzion Areal Zamma

Penzion Areal ZammaPenzion Areal Zamma leží 500 metrů od historického centra Rožňavy a poskytuje pokoje s vlastní terasou, wellness centrum, bezplatné parkování a Wi-Fi zdarma ve všech prostorách. Všechny pokoje mají satelitní TV, lednici a vlastní koupelnu se sprchou. Každé ráno se podává bohatá kontinentální snídaně a každý den je na místě otevřena pizzerie. Více..

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj: 919 Kč (možná sleva)


Boutique Hotel Empress

Boutique Hotel EmpressBoutique Hotel Empress se nachází v Rožňavě, 150 metrů od hlavního náměstí, zastávky místního autobusu, restaurací, barů, obchodního domu Tesco i divadla, a nabízí wellness centrum se 2 saunami, vířivkou a relaxační místností. V okruhu necelých 10 minut jízdy autem od hotelu můžete navštívit Ochtinskou aragonitovou jeskyni, kaštel Betliar, hrad Krásna Hôrka nebo národní park Slovenský kras. Více..

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj: 2 828 Kč (možná sleva)


Hotel Čierny Orol

Hotel Čierny OrolHotel Čierny Orol se nachází ve starém důlním městě Rožňava a nabízí výhled na hlavní náměstí. Ve 3 km vzdáleném Krásnohorskem Podhradie můžete navštívit slavný zámek Krásna Horka. Pokoje v hotelu Orol mají venkovský nábytek, koupelnu, psací stůl, posezení a TV s plochou obrazovkou. V některých je samostatná ložnice a obývací pokoj. Wi-Fi je dostupné zdarma a na vyžádání je k dispozici služba prádelny. Více..

Přibližná cena za dvoulůžkový pokoj: 1 784 Kč (možná sleva)


 

Ubytování v mapě

jeskyně Domica

Domica cave, Slovak Karst National Park, Slovakia

TOPlist
Neustále přidáváme trasy