Ubytování Borová Lada

Booking.com

Borová Lada (895 m. n. m.) se nachází na hranici Národního Parku Šumava a protéká jí Teplá Vltava. Nejznámějšími zdejšími turistickými cíli jsou bezpochyby Soví voliéry a Chalupská slať u Svinné Lady. Nechybí zde ani nově vybudované tenisové kurty s umělým povrchem u fotbalového hřiště.

Nedaleko této rozvíjející se obce najdete turistický hraniční přechod na Bučině, kde jsou Alpská vyhlídka a muzeum Pohraniční stáže. K hraničnímu přechodu ve Strážném pro osobní automobily ujedete 20 km. Na Kvildu si vyšlápnete pouhých 8 km. mírným stoupáním a jste na dalším turistickém rozcestníku (také najdete na naše portálu), ze kterého se můžete podívat na Jezerní slať, nebo prameny Vltavy vyvěrající z Černé hory a mnoho dalších zajímavých míst. I na nedalekém Churáňově a Zadově je toho hodně k vidění a to zejména z nově otevřené rozhledny na skokanském můstku. Výlet autem k Lipenské přehradě Vám potrvá 45 min. a ujedete něco přes 40 km. Připravili jsme v blízkém okolí mnoho pěkně zpracovaných výletů, ze kterých si určitě vyberete ten svůj. Výlet k rozhledně na Churáňově a slatím najdete zde

Vinařova chalupa

Vinařova ChalupaVinařova chalupa se nachází v Borové Ladě. Nabízí možnost ubytování s domácími mazlíčky, Wi-Fi zdarma a vlastní bezplatné parkoviště. V chalupě je kuchyň s myčkou a koupelna s toaletními potřebami zdarma a fénem. K dispozici je i TV s plochou obrazovkou. Vinařova chalupa má také saunu. Více..

Cena (12 os., celá chalupa/7nocí): 35 175 Kč


Apartmán u Hovorků

Apartmán u HovorkůApartmán u Hovorků nabízí ubytování v Borové Ladě, 47 km od Pasova. Budova stojí 42 km od obce Bodenmais a poskytuje bezplatné parkování. Ve všech prostorách je zdarma dostupné Wi-Fi. K dispozici je kuchyňský kout s mikrovlnnou troubou. Nechybí ani TV a DVD přehrávač. Okolí je oblíbenou lyžařskou oblastí a na místě si můžete pronajmout lyže a jízdní kola. Více..

Cena (4 os./7nocí): 10 401 Kč 

 

Kam v zimě v Borových Ladech

Co se týče běžeckých stop můžete se z placeného parkoviště u hlavní silnice vydat zejména dvěma směry. Na Nové Hutě nebo na Knížecí Pláně. Krátký okruh, který zvládnou i děti, vede přes Svinnou Ladu k rozcestí Pod Zvěřínem a Šindlov. Jen si dejte s dětmi pozor na krátký sjezd do lesa mezi rozcestími Pod Zvěřínem a Šindlov. To platí poběžíte-li oběma směry. Občas dá zabrat i nám. Když už se zmiňuji o směru k Novým Hutím tak se dá pokračovat dále na Pláně a Churáňovské okruhy se závodními tratěmi. My povětšinou vyrážíme na Knížecí Pláně a Bučinu. Ovšem na Bučinu se jinak než vystoupat strmější stoupání prostě nedostanete, ať děláte co děláte.. Pro ty co se toho nebojí doporučujeme pokračovat z Bučiny až na Černou horu. Není to zase tak strašné, ale Bučina leží v n.m.v. 900 a Černá hora u fotopointu 1272 m.n.m, na 13,5 km celkem slušný ne. Bacha na sjezd od rozcestí Pod Stráží ke Strážní Stezce. Něco pro labužníky. Z Knížecích Plání můžete běžet ke Žďáreckému jezírku do Strážného a stejnou cestou zpět. Samozřejmě možností kam se vydat je vícero, v pohodě se na Bučině napojíte na německé stopy. To až podle aktuálních sněhových podmínek. Semafory najdete v zimních příspěvcích a bodech zájmu.

Ski areály v okolí Borové Lady: Kvilda 8 km areál určen zejména pro malé děti. Kobyla 15 km, středně obtížný ski areál. Náš oblíbený Mitterdorf s výhledy na Alpy je vzdálen 30 km. Červená sjezdovka za kocem uspokojí téměř každého. V areálu se nachází i černá sjezdovka, kterou najdete hned při příjezdu napravo od silnice. Ke ski areálu  se dostanete přes hraniční přechod ve Strážném kde je i Freeshop.


Důležité informace

Restaurace a samoobsluhy: V Borové Ladě jsou dvě restaurace a samoobsluha, která bývá otevřena i o víkendech mimo hlavní turistickou sezonu. 

Spojení: Do Borových Lad dojedete po vlastní ose nebo autobusem. Vlakem: Doporučujeme vystoupit na nádraží ve Vimperku, podejít viadukt a vzápětí jste na autobusovém nádraží (u Penny marketu). Z tohoto nádraží jede přímé autobusové spojení do Borové Lady.  IDOS

Pošta: Přímo u parkoviště.

Lekárna a nemocnice Vimperk (16 km): mapa

Benzínová čerpací stanice: Horní Vltavice (8 km).

Vstupné a poplatky: Parkovné: 50 Kč

Telefon na Horskou službu: +420 376 397 273 

Za fotbalovým hřištěm si můžete celkem levně zahrát tenis.


Zimní výlety z Borových Lad a okolí:

Borová Lada - nástupní místa do běžeckých stop

Borová Lada zimaPřipravili jsme tři místa, odkud se můžete napojit do běžkařských stop v Borové Ladě a okolí. 

 

 

 
SKI areál Mitterdorf

MitterdorfNa začátek mohu předeslat, že se nám lyžování v tomto areálu velice líbilo. Dlouho jsme na lyžích nestáli a rozcvička na modré sjezdovce přišla vhod. Delší červená sjezdovka, která se nachází za kopcem, nás velmi prověřila! Sympatické bylo i přejíždění lesem mezi sjezdovkami. Výhledy na Alpy jsou zde báječné. 

 

SKI Zadov - běžecké stopy Churáňov

Ski ZadovZnámý šumavský SKI areál Zadov a nástupiště běžeckých stop v okolí. 

 

 

 

   

Základní pravidla pro chování v běžecké stopě:

- lyžař se drží v pravé stopě.

- ve sjezdu má přednost sjíždějící lyžař!

- ve stopách je zakázáno pohybovat se bez lyží.

- pohyb psů ve stopě zakázán.

Budeme-li tyto základní pravidla dodržovat, bude nám všem ve stopě bezpečněji. Není to zase tak složité.

Letní výlety přímo z Borové Lady: 

Borová Lada, Bučina, Prameny Vltavy a Chalupská Slať

Borová Lada, Bučina, Prameny Vltavy a Chalupská SlaťZhlédnete zde alpskou vyhlídku na Bučině, muzeum pohraniční stráže, prameny Vltavy, velmi známé horské středisko Kvildu a na úplný závěr nádhernou Chalupskou slať. První kilometry trasy jsou velmi výživné na stoupání. Ovšem druhá část výletu je doslova na doutník. :-) Začnete-li na Kvildě jeďte 6,5 km sjezdem na Borovou Ladu a u parkoviště odbočte doleva na Svinnou Ladu, kde se nachází Chalupská slať.

 

Borová Lada, Kvilda, Knížecí Pláně

Borová Lada, Kvilda, jezírko Reschbach, Knížecí PláněNavštívíte Chalupskou slať, Alpskou vyhlídku na Bučině, Vodní nádrž Reschbach i kouzelné místo Knížecí Pláně. V první polovině výletu šlapete přijatelným stoupáním a zpět se povětšinou jen vezete.  

  

 

Borová Lada, Chalupská a Jezerní slať

Borová Lada, Chalupská a Jezerní slaťMimo dvou volně přístupných šumavských slatí navštívíte velmi známá horská střediska Kvildu, Filipovu Huť a Horskou Kvildu. Až na stoupání z Kvildy na Filipovu Huť je tento cyklovýlet celkem nenáročný. V druhé polovině výletu se převážně povezete. Výlet lze absolvovat na všech typech kol.

 

 

Soví voliéry Borová Lada

Soví voliéry Borová LadaSoví voliéra v Borové Ladě je největší v Česku, kterou ročně navštíví desítky tisíc obdivovatelů.  

 

 

 

Tři známé šumavské slatě - Tříjezerní, Jezerní a Chalupská

Tři známé šumavské slatě - Tříjezerní, Jezerní a ChalupskáVíte o tom, že tři nádherné šumavské slatě si můžete prohlédnout v klidu za odpoledne? Chalupská i Jezerní slať jsou vzdáleny od parkoviště kousek. Jen k Tříjezerní slati si vyšlápnete ostřejší kopec. Celkem ujdete pouhých 8 kilometrů. Nenechte se oklamat celkovou délkou tohoto výletu, je i včetně úseků, které projedete autem.  

 

  


Výlety, na které se můžete napojit:

Z Churáňova na Jezerní a Chalupskou Slať

Z Churáňova na Jezerní a Chalupskou Slať Na tuto cyklo trasu můžete nastoupit také ve vyhlášených šumavských střediscích Horská Kvilda, Kvilda, Borová Lada. Vše najdete v popisu trasy. Tento okruh je určen zejména pro ty z vás, kteří se rádi vezou a přitom chtějí vidět mnoho zajímavého. Prvních 16 km z celkových 27 km je až na malé výjimky pouze sjezd. Nově slouží skokanský můstek na Zadově jako rozhledna. Zde se nachází šestý díl pohádky (Jak podnikali s rašelinou).

 

Kvilda, Strážný

Kvilda, Strážný Nejdříve se zahřejete, potom se dlouho povezete a na závěr si vše odpracujete :-). Až na malé výjimky jedete po asfaltové cestě. Navštívíte místa zaniklých osad, ze kterých byly po druhé světové válce odsunuti sudetští Němci. Po trase máte ještě dvě další možnosti k začátku výletu, vše v popisu.   

 

 


Můžete se napojit z nedaleké Kvildy:

Modrava, Kvilda, Filipova Huť

Modrava, Kvilda, Filipova HuťZ vyhlídky na Černé Hoře můžete vidět Alpy. Cestou na Kvildu zhlédnete prameny Vltavy. Užijete si zde táhlá stoupání i následné sjezdy. Po rozkliknutí kolonky ''Parkoviště'', se vám ukáže nejkratší cesta k výchozímu bodu výletu. Nyní naleznete v šumavských výletech pohádkové příběhy.  

 

TIP: Prameny Vltavy z Kvildy

TIP: Prameny Vltavy z KvildyPřibližně 12-ti kilometrová procházka k pramenu nejdelší české řeky Vltavě.  

 

 

 

Modrava, Horská Kvilda

Soutok miniKrátký cyklistický okruh, který protíná známé šumavské osady. Celá trasa vede po asfaltové komunikaci a je ideální pro všechny typy kol. 

TOPlist
Neustále přidáváme trasy