Po stopách Krále Šumavy

Chcete zažít pocity emigrantů mířících za svobodou? Doprovodíme vás převaděčskou cestou Franze Kiliána Nowotneho v úseku mezi Vimperkem a Chalupskou slatí. V místě, kde se napojíte na stezku, vás dále povedou signální světla "Krále Šumavy", zažijete tak to správné napětí. Bohužel cestou narazíte na pohraničníka a jak to dopadne... Pěšky půjdete 10 km, cca. 3 hodiny.

Další termín je 5. 5.. 2018. - REZERVACE ZDE

Příběh o Králi Šumavy

CIC,CIA a její slavní agenti v akci na území Československa v období Studené války, včetně utajení a krytí. Rekonstrukce příběhů ze Šumavy.

Franz Kilián Nowotny, nebo také sekáč, Dlouhý Hans: 1.12.1905 - 12.3.1977. Před válkou si přivydělával pašováním zboží. Za války sloužil u Wehrmachtu. Po válce byl zverbován Americkou tajnou službou CIC a vrátil se k tomu, co velmi dobře uměl. Jako krytí v Německu mu posloužil obchod se dřevem. Král Šumavy netušil, že květen roku 1950 bude jeho poslední převaděčskou akcí na území Československa.

Co se stalo v květnu 1950. SNB již věděla o převaděčské trase z Vimperka. Právě tudy převáděl Kilián a jeho komplic Grabmüler emigranty ke státní hranici. Soudruzi ji nazvali "kanál 54''. Příslušníci STB si vytipovali místo mezi Kvildou a Františkovem, odkud budou převaděči dobře vidět a čekali na svou chvíli. Schovali se na skále, která je nedaleko památníčku za hlavní silnicí. Tato skála se jmenuje Pivní hrnec. Osudného dne v květnu 1950 se vraceli Kilián a jeho komplic Grabmüler z Německa a jako úkol dostali převést další dva agenty na území Československa. Šlo o Bohuslava Beneše a Rudolfa Veselého. Když vyšli agenti z lesa na paseku, začala ostrá střelba. Franz Kilián Nowotny byl v přestřelce zraněn, ostatní se dali na útěk. Král Šumavy si zachránil kůži tím, že předstíral vážně zraněného a strážníci ho nechali ležet na místě. Vydali se za ostatními uprchlíky, které nakonec dostali a uvěznili na dlouhá léta. Král Šumavy se dostal vážně zraněn zpět do Německa, kde ho před vykrvácením zachránila hlídka amerických vojáků...

Informace k zážitku

  • Délka trasy: 10 km (cca 2,5 h. - 3 h.)
  • Místo konání: Nedaleko Vimperka (směr Nové Hutě)
  • Čas konání: Se stmíváním
  • Minimální věk: 15 let v doprovodu starší osoby (zvládnou i mladší děti, které jsou sportovně zdatné)
  • Ceník: Osoba 850 Kč. Platba v hotovosti 400 Kč na místě. Záloha ve výši 450 Kč převodem. V případě neúčasti záloha propadá ve prospěch provozovatele. Pokud zaplatíte celou částku na náš účet dostanete slevu 50 Kč - celková částka v tomto případě činí 800 Kč. Za nepříznivého počasí (určí provozovatel) se záloha vrací klientovi nebo si vyberete jiný dostupný termín.
  • Vybavení: Vhodná obuv a oblečení (s reflexními prvky)
  • Počet osob: 6 - 12 - Pokud se nezaplní daný termím, vrátíme vám peníze či si vyberete jiný termín. Zaplníte-li celou kapacitu, můžete si vybrat termín sami (vždy v sobotu)
  • Obchodní podmínky: Pošleme na email po přijetí poptávky.

Při malém počtu účastníku v daném termínu se nejpozději 14 dní před startem vracejí peníze, nebo změní termín.

Vypsané termíny

Další termíny vypíšeme později.

5. 5. 2018

(Volných 12 míst)

2. 6. 2018

(Plně obsazeno)

30. 6. 2018

(Volných 12 míst)

 

 

Rezervace

Rezervovat můžete i na telefonním čísle +420 724 867 618 


Nezávazná poptávka
Po stopách Krále Šumavy

Výlet
Jméno a Příjmení
E-mail
Telefon
Termín   5. 5. 2018
    2. 6. 2018
    1 rok (poukaz)
Počet osob
Chcete se na něco zeptat?
Chcete objednat jako dárkový poukaz?
sedm (7) a (+) tři (3) je (=)
TOPlist
Neustále přidáváme trasy