Po stopách Krále Šumavy

Chcete zažít pocity emigrantů mířících za svobodou? Doprovodíme vás převaděčskou cestou Franze Kiliána Nowotneho v úseku mezi Vimperkem a Chalupskou slatí. V místě, kde se napojíte na stezku, vás dále povedou signální světla "Krále Šumavy", zažijete tak to správné napětí. Bohužel cestou narazíte na pohraničníka a jak to dopadne... Pěšky půjdete 10 km, cca. 3 hodiny.

Další termín je 28. 7. 2018. - REZERVACE ZDE

Příběh o Králi Šumavy

CIC,CIA a její slavní agenti v akci na území Československa v období Studené války, včetně utajení a krytí. Rekonstrukce příběhů ze Šumavy.

Franz Kilián Nowotny, nebo také sekáč, Dlouhý Hans: 1. 12. 1905 - 12. 3. 1977. Před válkou si přivydělával pašováním zboží. Za války sloužil u Wehrmachtu. Po válce byl zverbován Americkou tajnou službou CIC a vrátil se k tomu, co velmi dobře uměl. Jako krytí v Německu mu posloužil obchod se dřevem. Král Šumavy netušil, že květen roku 1950 bude jeho poslední převaděčskou akcí na území Československa.

Co se stalo v květnu 1950. SNB již věděla o převaděčské trase z Vimperka. Právě tudy převáděl Kilián a jeho komplic Grabmüler emigranty ke státní hranici. Soudruzi ji nazvali "kanál 54''. Příslušníci STB si vytipovali místo mezi Kvildou a Františkovem, odkud budou převaděči dobře vidět a čekali na svou chvíli. Schovali se na skále, která je nedaleko památníčku za hlavní silnicí. Tato skála se jmenuje Pivní hrnec. Osudného dne v květnu 1950 se vraceli Kilián a jeho komplic Grabmüler z Německa a jako úkol dostali převést další dva agenty na území Československa. Šlo o Bohuslava Beneše a Rudolfa Veselého. Když vyšli agenti z lesa na paseku, začala ostrá střelba. Franz Kilián Nowotny byl v přestřelce zraněn, ostatní se dali na útěk. Král Šumavy si zachránil kůži tím, že předstíral vážně zraněného a strážníci ho nechali ležet na místě. Vydali se za ostatními uprchlíky, které nakonec dostali a uvěznili na dlouhá léta. Král Šumavy se dostal vážně zraněn zpět do Německa, kde ho před vykrvácením zachránila hlídka amerických vojáků...

Informace k zážitku

  • Délka trasy: 10 km (cca 2,5 h. - 3 h.)
  • Místo konání: Nedaleko Vimperka (směr Nové Hutě)
  • Čas konání: Se stmíváním
  • Minimální věk: 15 let v doprovodu starší osoby (zvládnou i mladší děti, které jsou sportovně zdatné)
  • Ceník: Osoba 850 Kč. Platba v hotovosti 400 Kč na místě. Záloha ve výši 450 Kč převodem. V případě neúčasti záloha propadá ve prospěch provozovatele. Pokud zaplatíte celou částku na náš účet dostanete slevu 50 Kč - celková částka v tomto případě činí 800 Kč. Za nepříznivého počasí (určí provozovatel) se záloha vrací klientovi nebo si vyberete jiný dostupný termín.
  • Vybavení: Vhodná obuv a oblečení (s reflexními prvky)
  • Počet osob: 6 - 12 - Pokud se nezaplní daný termím, vrátíme vám peníze či si vyberete jiný termín. Zaplníte-li celou kapacitu, můžete si vybrat termín sami (vždy v sobotu)
  • Obchodní podmínky: Pošleme na email po přijetí poptávky.

Při malém počtu účastníku v daném termínu se nejpozději 14 dní před startem vracejí peníze, nebo změní termín.

Vypsané termíny

Další termíny vypíšeme později.

28. 7. 2018

(Volných 12 míst) 

 

Rezervace

Rezervovat můžete i na telefonním čísle +420 724 867 618 


Nezávazná poptávka
Po stopách Krále Šumavy

Výlet
Jméno a Příjmení
E-mail
Telefon
Termín   28. 7. 2018
    1 rok (poukaz)
Počet osob
Chcete se na něco zeptat?
Chcete objednat jako dárkový poukaz?
sedm (7) a (+) tři (3) je (=)
Více o ochraně osobních údajů zde
TOPlist
Neustále přidáváme trasy